Géniovia sveta zvierat

Profil knihy je v jiném jazyce

Géniovia sveta zvierat

Fortuna Libri - 2009
ISBN: 978-80-89379-08-8

Fortuna Libri (2009) 978-80-89379-08-8 192

Publikácií o zvieratách je veľa. Väčšina prináša encyklopedické informácie o živočíšnom svete ako celku alebo sa venuje konkrétnemu živočíšnemu druhu či zvieratám žijúcim v istom prostredí. Táto kniha je však iná. Ako napovedá už jej názov, kritériom výberu bola inteligencia, bystrosť, vynachádzavosť, ktorej sú zvieratá schopné. Cieľom knihy je predstaviť najbystrejších predstaviteľov živočíšnej ríše, ich fascinujúce a pre mnohých z nás celkom neznáme schopnosti, ktoré by sme u zvierat nikdy nepredpokladali. Dozviete sa v nej, ktoré zvieratá sú schopné používať nástroje, ako sa dorozumievajú, či sú schopné empatie a spolupráce, či vedia počítať a naučiť sa cudzí jazyk, a veľa iných zaujímavých skutočností. Erudovaný text z pera odborníčky, podložený mnohými vedeckými experimentmi, dopĺňajú krásne autentické fotografie a názorné obrázky. Vďaka tejto knihe získate celkom iný pohľad na úžasný svet zvierat, ktorý pre nás skrýva ešte veľa prekvapení.