Bodka v adresári

Profil knihy je v jiném jazyce

Bodka v adresári

Ikar - 2009
ISBN: 978-80-551-2071-3

Ikar (2009) 978-80-551-2071-3 176

Čo asi znamená bodka v adresári? Koniec zoznamu, ukončený vzťah, začiatok nového, alebo ju niekto dal len tak, bez rozmyslu?
Jarmila Repovská vo svojej najnovšej próze znovu analyzuje medziľudské vzťahy, kladie si otázky a pokúša sa na ne aj odpovedať. Istotne sa stáva aj vám, že sa stretávate s ľuďmi, pri ktorých vám vnútorné ja signalizuje červenú. A predsa sa nedokážete vzoprieť a vymaniť spod ich vplyvu... Práve takéto situácie zaujímajú aj autorku.
Hana žije navonok všedným životom rozvedenej ženy s dvoma deťmi, ktorá pri každodenných starostiach na svoj osobný život ani nepomyslí. Jej dni spestruje priateľstvo s Darinou, vyzývavou, krásnou ženou. Aj od nej odišiel manžel, no zdá sa, že úspešní muži, často oveľa mladší, zdarne vypĺňajú jej samotu. Jedného dňa sa však karta obráti. Hana stretáva na firemnom večierku šarmantného Andreja, a navyše jej ponúknu zaujímavú pracovnú pozíciu. Vzťah dvoch kamarátok sa začína otriasať. Situácia sa zamotá ešte viac, keď na Hanu začnú prichádzať anonymy...

Jarmila Repovská Jarmila Repovská