Náhrdelník

Profil knihy je v jiném jazyce

Náhrdelník

Ikar - 2009
ISBN: 978-80-551-2032-4

Ikar (2009) 978-80-551-2032-4 256

V juhokalifornskom mestečku Ventura zbadala Jonell McLainová vo výklade v klenotníctve diamantový náhrdelník. Zatúžila po ňom a v duchu sa pýtala: Prečo je osobné vlastníctvo luxusných predmetov výsadou hŕstky vyvolených? Čo keby sme sa o drahý šperk podelili? Jonell obtelefonovala všetky svoje priateľky a o mesiac si spolu s dvanástimi dámami kúpili náhrdelník.
Diamanty sa stali talizmanom, metaforou i zrkadlom, v ktorom sa odráža životný príbeh každej zo žien. Ukázal ich minulosť, pomohol im zorientovať sa v súčasnosti a povzbudil ich pri plánovaní budúcnosti. Tajomná sila žiarivých drahokamov prekvapivo a často nečakane zasiahla aj do osudov v rodine a okolí jeho nositeliek, hoci náhrdelník pre každú z trinástich zrelých žien symbolizoval iné hodnoty.
I keď sa ich životné príbehy a skúsenosti líšia, naše hrdinky dokázali zosúladiť svoje povahy, akceptovať odlišné názory a svojský životný štýl a vydať sa na nezvyčajnú spoločnú púť životom. Bláznivý spoločenský experiment nadobudol nečakaný význam a odvážnym Kalifornčankám sa podarilo zmeniť symbol výnimočnosti na symbol spolupatričnosti.