Záhrobná kniha

Profil knihy je v jiném jazyce

Záhrobná kniha

Ikar - 2009
ISBN: 978-80-551-2010-2

Ikar (2009) 978-80-551-2010-2 272

Každý cintorín je plný preludov a duchov mŕtvych.

Živí aj mŕtvi majú svoj svet. Tieto svety by sa nemali prelínať. V jednu noc sa však hranica medzi nimi poruší. Z domu, kde vrah zanechá tri mŕtve telá, štvornožky vyjde malé dieťa a vedené inštinktom sa v polnočnej tme vyberie hľadať útočisko na starodávnom cintoríne.

Tam si nájde nových rodičov – múdreho pestúna Silasa a prísnu učiteľku Lupescovú – a začne žiť nový život, preniká do tajomstiev tajuplného prostredia a jeho obyvateľov, až napokon odhalí aj vraha svojich rodičov.

Majster slova Neil Gaiman prináša čitateľom magický príbeh o živote a smrti, o láske a dospievaní, o nájdení novej rodiny na tom najzáhadnejšom mieste. Mrazivý príbeh plný mágie a tajomnej atmosféry cintorína, kde ticho okrem vo vetre šumiaceho lístia a lepkavej tmy zachádzajúcej pod nechty narúša aj život jeho právoplatných obyvateľov...

Neil Gaiman Neil Gaiman
*10.11.1960

Moni_ka
  6. 9. 2016, 11:12
Táto uzučká knižka si ma získala a postavy v nej ukryté nadchli. Páčilo sa mi ako Gaiman dokázal každú postavičku oživiť slovami, ako sa s tým pohral a dotiahol do prekrásnych detailov.Každý jeden z cintorčanov, ktorým sa dostal priestor, bol iní. Z inej doby, s iným slovným prejavom i zmýšľaním. Nechýbali preto zastarané slová, vtipné momenty, zmätky i pletky. No čo vám k tomu poviem, bolo to úchvatné. Jedine, čo mi vadilo, bol urýchlený koniec a nezodpovedanie niektorých mojich otázok, alebo boli tak skromne rozpovedané.
Myslím, že kniha zaujme nejedného fantasy nadšenca , ale i takých, ktorý preferujú iné žánre.