Najväčší zločinci nedávnej minulosti aj súčasnosti

Profil knihy je v jiném jazyce

Najväčší zločinci nedávnej minulosti aj súčasnosti

SPN-Mladé letá - 2009
ISBN: 978-80-10-01578-8

SPN-Mladé letá (2009) 978-80-10-01578-8 208

Fascinujúci prienik do myslenia päťdesiatich najslávnejších zločincov, známych z pomerne nedávnej minulosti aj zo súčasnosti!
Osudy zločincov všetkých kategórií: bezohľadných lupičov (génius zločinu (Anthony „Tučniak“ Pino), ktorý naplánoval bankovú lúpež označenú ako „zločin storočia“ alebo lupiči z Veľkej vlakovej lúpeže), nevyspytateľných narkobarónov (Pablo Escobar, kolumbijský kokaínový kráľ), majstrov geniálnych útekov (Motýľ), neuveriteľných podvodníkov (Frank Abagnale, známy aj z filmu Chyť ma, ak to dokážeš, ale aj Gróf Viktor Lustig, muž, ktorému sa dvakrát podarilo predať Eiffelovu vežu), chladnokrvných zabijakov (očarujúci Charles Manson, bratia Menendezovci) klasických gagstrov (Al Capone, Lucky Luciano), odvážnych banditov (Butch Cassidy a Sundance Kid, Bonnie a Clyde) alebo teroristov (Usáma bin Ládin, Abú Nidal, Šakal).
Prečítajte si ich napínavé príbehy a odhaľte pohnútky, ktoré ich zaviedli na cestu zločinu.