Bude mi patnáct

Bude mi patnáct Originální název: Bude mi patnáct

Petra - 2003
ISBN: 80-7301-055-0

Petra (2003) 80-7301-055-0 125

Stěhovat se z Prahy na vesnici, to není jednoduché rozhodnutí. To se stalo čtrnáctileté dívce jménem Kateřina. Kátá se tomu brání zuby nehty. Ale co se dalo asi tak dělat, když se k babičce do Lhoty stěhovala celá rodina. (Založil/a: al-ma)

Florence
  14. 3. 2014, 19:00
Ne, nemám ráda dívčí románky. Ani nevím, proč jsem tehdy v knihovně po této knize sáhla - asi proto, že v té době jsem se také pyšnila statusem "bude mi patnáct". Příběh mě nebavil a ikdyž jsem to měla přečtené za odpoledne, nějak přímo jsem to nehltala. Potom jsem se ale nad knihou celkově zamyslela. V dnešní době se čtrnáctileté dívky nechovají tak, jako tady hlavní hrdinka, což byla právě ta věc, která mě iritovala. Je to ale škoda. Usoudila jsem, že tato knížečka je tak krásně naivní a nese poselství, že dětství je něco krásného a vzácného, čeho si musíme vážit a měli bychom si ho užívat, co nejdéle to jde. Nevím, zdali to byl autorčin záměr, ale pro mě to nakonec z knihy takto vyplynulo. A nakonec mám celkový dojem z knížky pozitivní.