Krása není všechno

Krása není všechno Originální název: Krása není všechno

Petra - 2005

Petra (2005) 125

Alžběta Vomáčková byla chodící mindrák. Nejen, že moc krásy nepobrala, ale to jméno. Doma jí říkali Bětko, ale ve škole na ni volali Vomáčko, anebo Rajská či Koprovko. Neměla kamarádku, ve škole jí to taky moc nešlo. Jedinou její přítelkyní byla stará vrba, které se svěřovala se svým trápením. Bydlela u řeky a jediné, co opravdu uměla bylo plavání. Když jednou zachránila malého Tomáška před utonutím, dostala první pochvalu od ředitele školy a poprvé jí učitelka řekla Bětko. A tak se taky učitelka dozvěděla, že Bětka umí dobře plavat. A navrhla jí, aby v zastoupení se zúčastnila okresních přeborů místo Hanky, která si zlomila nohu a která měla reprezentovat školu. Byl to dobrý nápad, Bětka se osvědčila. Trenér si ji nemohl vynachválit. Bětka našla sama sebe a našla také své kamarádky. A co bylo další, to se dočtete v této knížce. (Založil/a: al-ma)

kiki01
  23. 11. 2014, 17:46
Tradiční příběh pro mladé dívky, který je má povzbudit v jejich snech. Četla jsem ji mezi prvními knížkami, které nebyly pohádky.