Parta z barevného sídliště

Parta z barevného sídliště Originální název: Parta z barevného sídliště

Petra - 2004
ISBN: 80-7301-083-6

Petra (2004) 80-7301-083-6 127

Anička, Renata, Vojta a Radek jsou kamarádi z jednoho nového a krásného sídliště na samém okraji Prahy. Mají k sobě blízko a chodí do stejné školy, i když ne do stejné třídy. Pak k nim přišel ještě Šimon, který se přistěhoval z Dejvic. Na sídlišti je hodně malých dětí a hřiště je malé. Kam mají chodit ti starší? Existuje sice u starého sídliště ještě jedno hřiště, velké a krásně vybavené, ale v téměř dezolátním stavu. To hřiště naši kamarádi milují. Bohužel se tam schází i další parta kluků, kteří si tam dělají své mejdany. A ještě vzadu za hřištěm je starý polorozpadlý dům, kde se scházejí podezřelé osoby. To dolní hřiště chtějí naši kamarádi zachránit. Navíc tam jednoho dne přilétne žlutý nafukovací balónek. Přiletěl z daleka. Až z Bavorska. Na balónku je adresa a výzva: Napiš. Podpis: Alex Klobouk. Kdo je Alex Klobouk? (Založil/a: al-ma)

Vé-Vé
  28. 7. 2012, 15:51
Tohle mě už během počátků puberty přesvědčilo o tom, že český autory (potažmo i český filmy) zásadně ne