Teória konca

Profil knihy je v jiném jazyce

Teória konca

Noxi - 2009
ISBN: 978-80-8111-001-6

Noxi (2009) 978-80-8111-001-6 312

Univerzitného profesora Davida Swifta privolajú do nemocnice. Chce s ním súrne hovoriť jeho niekdajší učiteľ – profesor fyziky, ktorého v noci ktosi brutálne napadol. Profesor na smrteľnej posteli nadiktuje Davidovi zdanlivo náhodnú sekvenciu čísiel, ktorá by však mohla byť kľúčom k Einsteinovmu poslednému tajomstvu. Je ním Einheitliche Feldtheorie alebo teória všetkého, Einsteinova zjednotená teória. Ide o súbor rovníc, ktoré by dokázali popísať všetky prírodné sily. Táto teória by mohla úplne zmeniť naše vnímanie vesmíru. Einstein ju však nikdy neobjavil. Alebo áno?
Po príchode do nemocnice Davida zatkne FBI a agenti ho odvlečú na vypočúvanie. Na scéne sa objaví ruský legionár v službách tajomného klienta, ktorý sa nezastaví sa pred ničím. Aj on sa snaží zistiť, kde je Einsteinova dlho ukrývaná teória. Čriepky zjednotene j teórie treba najprv nájsť a potom poskladať. Komu sa to podarí ako prvému?
Podľa Einsteinovej rovnice E=mc 2 ľudia zostrojili atómovú bombu. Čo by sme asi dokázali urobiť s kľúčom k stvoreniu sveta?
V príbehu sa umne preplieta fyzika s históriou, politikou a príbehom lásky. Všetko sa odohráva rýchlo, autor drží čitateľa v napätí a núti ho obracať stránky jednu z druhou, aby sa konečne dozvedel, ako sa to skončí.

Martey
  15. 8. 2015, 13:55
Pútavé dielo, čítané jedným dychom. Až som skoro uveril, že naozaj Albert objavil teóriu všetkého. Ale to čaká ešte na druhého Einsteina :)