Eliáš a liška

Artur - 2016
ISBN: 978-80-7483-055-6

Artur (2016) 978-80-7483-055-6 72
Artur (2010) 978-80-87128-36-7 70

"U nás z nebe padají lišky. No co, co? Vy jste nikdy neviděli padat z nebe lišku?" Tak začíná vyprávění Ivony Březinové o světě plném "nesmyslů", o jakém se můžete dočíst jen v hodně zábavné knížce.
Knížku ilustrovala Helena Zmatlíková. (Založil/a: al-ma)

Ivona Březinová Ivona Březinová
*12.05.1964

Svět dětské fantazie
  27. 6. 2010, 22:56
Možná znáte Dárek pro Sáru, Žofinku Ofinku nebo Rozpustilou ozvěnu a pokud Vás nadchly nejen znovuzrozené obrázky Heleny Zmatlíkové, ale také naivně fantazijní styl Ivony Březinové jakožto autorky příběhu, pak vás jistě zaujme právě nová knížka s názvem Eliáš a liška. Příběh vytvořený z obrázků z původní knihy Borise Aprilova: Lišákova dobrodružství.

Libozvučný název skrývá příběh, který je opět – jak jinak – úžasným spojením té jednoduché a bezbřehé dětské fantazie, která nemá hranic a může se v jakékoliv chvíli odklonit směry nevídanými a rozhodně ne logickými.

Máte-li chuť na takový výlet s dvěma chlapci Hugem a Kvidem, směle do něj. Budou tu pršet lišky a takzvané liščí deště mají výsadu dle mého, nejlepší ilustrace. Lišky padající s deštníky, hezky jedna za druhou, nevím proč, ale tenhle obrázek hned zkraje knihy mne velmi zaujal. Podivných pohádkových věcí je tu víc, nejen ten fialový mužík Eliáš kouzelník, který je tak trochu popleta, kterému se z vlasů líhnou ptáčci - další část recenze Renaty Petříčkové najdete na http://www.svetdetskefantazie.cz/clanky/ivona-brezinova-elias-a-liska