Bez rozlúčky

Profil knihy je v jiném jazyce

Bez rozlúčky

Ikar - 2008
ISBN: 978-80-551-1746-1

Ikar (2008) 978-80-551-1746-1 328

V dome vládlo hrobové ticho. To bol prvý znak, že sa stalo niečo hrozné. Štrnásťročná Cynthia Biggeová sa v to ráno zobudila a zistila, že je sama. Jej rodina - mama, otec a brat - zmizla bez slova, bez odkazu, bez stopy. O dvadsaťpäť rokov neskôr Cynthia ešte vždy hľadá odpovede. A dozvie sa zničujúcu pravdu.
Cynthia a Terry Archerovci ešte vždy bývajú v Milforde neďaleko Cynthiinho rodičovského domu na Hickory Street. Zdá sa, že ako manželia nažívajúci v dobrom partnerskom vzťahu a rodičia dcéry majú pred sebou úspešnú budúcnosť. No otázniky súvisiace s vlastnou minulosťou Cynthiu ešte vždy prenasledujú a jej posadnutosť hľadaním odpovedí ohrozuje všetko, čo Archerovci dosiaľ vybudovali. Pre Cynthiu nejestvuje iná alternatíva, než zistiť, prečo jej rodina zmizla - a ako to, že ju niekto vynechal.
Terry si myslí, že účasť v populárnom televíznom pátracom programe Deadline je veľký omyl. Jeho manželka však dúfa, že ju niekto, čo ho bude pozerať, privedie na stopu nezvestnej rodiny. A práve Cynthia si všimne čudné auto krúžiace po okolí, vypočuje si záhadný telefonát a objaví hrozivý "dar". A keď začne strácať nervy, už sa nedá veriť v nevinu nikoho, ani jej samej. Po prvom nájdenom tele začína byť jasné, že jej minulosť je ešte záhadnejšia, ako predpokladala.

"Jeden z najlepších trilerov roka! Dokonale strhujúci. Zaujme vás od prvej strany a nepustí vás, až kým sa nedostanete ku konečnému, prekvapujúcemu záveru."
- Tess Gerritsenová, autorka trilerov Mefistov klub, Záhrada kostí

"Kniha, ktorá človeka udrží v napätí až do úplného konca. Ak máte radi Harlana Cobena, určite si obľúbite aj Linwooda Barclaya."
- Peter Robinson, autor románu Piece of My Heart

"Barclay urobil v napínavom trileri to, čo Stephen King robí v hororoch: zakorenil ho v detailoch normálneho, každodenného života, čo spôsobilo, že výskyt znepokojujúcich udalostí je o to desivejší. Prvotriedny triler."
- Giles Blunt, autor románu By the Time You Read This

"Linwood Barclay neurobí jediný nesprávny krok a prekvapenia neustále prichádzajú. Nezačnite knihu čítať neskoro večer: zostanete hore, kým ju nedočítate."
- Charlaine Harrisová, autorka bestselleru All Together Dead

Linwood Barclay Linwood Barclay
*??.??.1955

ashleynka
  10. 11. 2016, 22:06
Musím sa priznať, že túto knižku som čítala už 2-krát a aj tak ma stále zaujala po nejakom čase. Veľmi pútavé, od začiatku, až do konca, narozdiel od niektorých titulov, kde sú prvé strany veľmi nudné a zdĺhavé. Dej sa vyvíja, je tam napätie, môžem len odporučiť :)