Anglie

Originální název: Horrible Histories: England

Egmont - 2005
ISBN: 80-252-0052-3

Egmont (2005) 80-252-0052-3 192

Přečtěte si hroznou pravdu o povstáních, vzpourách a nepokojích, které pomáhaly utvářet dnešní Anglii. A můžete si být jistí, že vám z toho bude pěkně nanic, ať už budete číst o krutých Keltech, nebo o příšerném 20. století. Dozvíte se například, který mnich se pokoušel štípnout ďábla do nosu kleštěmi, proč se ve středověku jedl holubí trus nebo kterého anglického krále obvinili z toho, že je vlkodlak. V této knize najdete úplně všechno, co má něco společného s Angličany - od moru přes požár až po občanskou válku nebo od rostbífu přes, rybu s hranolky až po šálek čaje. Přečtěte si o mizerných středověkých vládcích, objevte deset způsobů, jak se zabít ve viktoriánském uhelném dole a poznejte smutnou pravdu o rytíři Jiřím, kterého všichni Angličané považují za svatého patrona své země. Dějiny nikdy nebyly tak děsivé! (Založil/a: The_Second)

VerenaLord
  12. 2. 2013, 10:06
Jako malá jsem se do Anglie začetla přímo s nadšením. Běžná historie Anglie je totiž rozsáhlá a pro dítě naprosto nečitelná záležitost, ale Terry Deary jednoznačně podává složitá témata tak jednoduše a tak příjemně, že si děti musí oblíbit snad i dějepis.
marta-b
  13. 9. 2011, 11:25
Zkrácený přehled dějin Anglie s poměrně velkou dávkou humoru a pikantností nejen o vládcích téhle země, ale i o jejím národu. Přečetla jsem jedním dechem a moc mě to bavilo. Některým věcem se člověku skoro nechtělo věřit, že v tak děsných podmínkách mohl někdo žít, ale středověk je středověk. Jinak mě docela překvapila informace o tom, že současná královská rodina Windsorů je původně německá, sedí na anglickém trůnu přes 300 let a že se do 20. století jmenovali sasko-kobursko-gothajská dynastie :o) Akorát že kolem války se nehodilo hlásit se k Němcům, tak si změnili jméno.
Halalí
  16. 6. 2010, 23:43
V DD je sice historie velmi zjednodušována (což mnohdy vede ke vzniku nepřesností, či historických polo-nesmyslů), někdy jsou prozměnu historická fakta různě překrucována, nicméně tuto sérii nečtu kvůli studiu historie od toho mám encyklopedie a učebnice dějepisu. Jako zábavná kniha se specifickým (anglickým) humorem a cynickým (a taky děsivým:)) pohledem na dějiny je to vceklu fajn...