Básník v báglu

Básník v báglu Originální název: Básník v báglu

Albatros - 2005
ISBN: 80-00-01709-1

Albatros (2005) 80-00-01709-1 154

Vtipný letní příběh s patřičnou dávkou šílených dívčích nápadů, romantiky, lásky a dobrodružství o třech moderních holkách, ale i o poznání jednoho koutu krásných Čech. Vypráví o šestnáctiletých spolužačkách, které se rozhodly, že podniknou máchovské putování kokořínskými lesy přes zříceniny hradů až k Máchovu jezeru. Dívky během cesty prožívají veselé i horké chvíle, potkávají spoustu zajímavých lidí, hlavně partu studentů provozujících na hradech historický šerm. (Založil/a: al-ma)

Ivona Březinová Ivona Březinová
*12.05.1964

Dee-Dee
  9. 9. 2013, 22:47
Romantická oddechová knížka, pro nudné deštivé odpoledne. Další díly jsem nečetla, takže nevím, jak se to potom vyvíjí, ale tenhle díl byl fajn, odpočinkový. :)
Aileen7
  1. 8. 2012, 18:50
Před lety mě tato kniha naprosto okouzlila, a to nejen dobrodružným putováním hrdinek po Máchových stopách, ale také propojením děje s Máchou samotným. Díky tomu jsem se o něm dozvěděla mnohem víc, než při hodinách češtiny (i když nevím, zda to bylo dobře:-D).
lalup
  18. 3. 2011, 21:30
Paní Březinová si mě touto knížkou (a vlastně všemi ostatními díly) naprosto získala. Propojení milého romantického příběhu a života významných českých literátů (později i zahraničních) se skutečně zdařilo a dokazuje, že lidské problémy jsou bez ohledu na historii stále stejné.
kiki01
  23. 11. 2014, 17:29
Romantická knížka pro náctileté dívky. Zaujalo mě propojení příběhu s Máchou. Nikdy jsem o něm tolik nevěděla. Kéž bych zažila taky takové romantické dobrodružství :D
Lennie
  20. 6. 2010, 10:18
Dívčí románek, který jsem sice četla už zatraceně dávno, ale je jeden z mála, u kterého si pamatuju děj. A taky se mi díky přečtení téhle knížky lépe učila fakta o Máchovi :)
márčígabinka
  9. 7. 2014, 19:04
Pěkná knížka!Nejvíc se mi na ní líbí ,že autorka pěkně spojila příběh putování děvčat a i samotného Karla Hynka Máchu.Před přečtením sem o něm moc nevěděla , teď je to s mými vědomostmi mnohem lepší.
MG:-)
Pajulinka
  7. 6. 2013, 21:08
Úžasná "série" dobrodružných cest kamarádek a později i jejich kluků a kamarádů, která vás pohltí, je čtivá, zábavná a hlavně se nenucenou formou dozvíte spoustu fakt o spisovatelích jako Mácha, Němcová, Světlá, Wilde apod.. Zamilovala jsem si postavu Manuela a jeho "žízky" :D