Blázniví donkichoti

Blázniví donkichoti Originální název: Blázniví donkichoti

Albatros - 2009
ISBN: 978-80-00-02325-0

Albatros (2009) 978-80-00-02325-0 133

Už popáté trojlístek kamarádek se svými rytíři, a tentokrát i s Faniným bráchou Tobiášem, vyráží do světa. A to přímo do Španělska. Nejprve na brigádu do vinic a pak hurá vstříc dobrodružstvím ve stopách dona Quijota. Však je Cervantesův hrdina věrně doprovází skoro na každém kroku, ať už po lamančské krajině se starobylými hrady a větrnými molinos či po venkovských hospůdkách! (Založil/a: al-ma)

Ivona Březinová Ivona Březinová
*12.05.1964

LiaFee
  19. 12. 2016, 22:33
Jeden z lepších dílů série. Co musím ocenit, je opravdu vcelku přirozené podsouvání informací o Cervantesovi a jeho díle. Přestože je jich tam dost, docela se v ději ztrácí a ani jsem nějak neměla nutkání tyto části přeskakovat. Autorka píše hezky, dokonce velmi hezky vzhledem k české scéně. Občas mi to ale přišlo takové hloupé a hlavně Simonka mi lezla na nervy. Na druhou stranu se nám starala o vtipné situace, takže tam aspoň nebyla zbytečně.

Jestli si chcete přečíst něco oddechového, u čeho se i něco naučíte, směle do toho. Nudit jako u učebnice se rozhodně nebudete ;)