Shambhala - Posvátná cesta bojovníka

Shambhala - Posvátná cesta bojovníka

PRAGMA - 2008
ISBN: 80-7205-661-1

PRAGMA (2008) 80-7205-661-1 192

V tomto praktickém průvodci k osvícenému životu nabízí Trungpa Rinpoče inspirující vizi pro naši dobu, která je založena na postavě posvátného bojovníka. V dávných dobách se bojovník učil zvládat výzvy života nejen na bojovém poli, ale i mimo něj. Pocit osobní svobody a síly nezískal násilím nebo agresivností, ale díky jemnosti, odvaze a sebepoznání. Japonští samurajové, králové-bojovníci Tibetu, rytíři středověké Evropy a bojovníci domorodých amerických kmenů, jsou jedni z mála příkladů této univerzální tradice moudrosti. Touto knihou se cesta bojovníků otevírá pro současné ženy a muže, kteří hledají sebeovládání a větší naplnění života. Trungpa vysvětluje cestu bojovníka moderními termíny, probírá takové dovednosti, jako je synchronizace mysli a těla, překonávání návykového chování, uvolnění se v kázni, přístup ke světu s otevřeností, nebojácností a nacházení posvátného rozměru v každodenním životě. Kromě toho ukazuje Trungpa, že při objevování základního dobra lidského života, se bojovník naučí vyzařovat dobro dále do světa pro klid a zdraví ostatních.