Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Tankový boj na západě

0%
0 0
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Tankový boj na západě

Nejnovější vydání:
Naše vojsko - 2008
ISBN: 978-80-206-0984-7
Počet stránek: 130
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 0x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Naše vojsko (2008) 978-80-206-0984-7 130

S předmluvou generál majora von Schella, státního podsekretáře říšského ministerstva dopravy, přednosty úřední skupiny K na vrchním velitelství branné moci a generálního zplnomocněnce pro motorovou dopravu (čtyřletý plán).
Stále se vynořuje otázka, v čem v této válce spočvá tajemství převahy německých tankových vojsk. Generálmajor von Schell odpovídá jasně a jednoznačně na tuto otázku ve své podrobné předmluvě k této knize.
Po krátkém historickém nástinu vzniku německých tankových vojsk táhne čtenář s jejich rychlými oddíly do boje. Od
překročení hranic a zdolání prvních nepřátelských pohraničních opevnění 10. května 1940 až do dne podepsání příměří s Francií a nadále až k obsazení a zajištění zbytku Francie se čtenář účastní v chronologickém pořadí událostí této války, pokud na nich měly svůj podíl rychlé svazy.
Jádrem rychlých svazů byly tankové oddíly, které po svých velkých úspěších v polním tažení proti Polsku a Norsku opět prokázaly svou rozhodující roli v bitvě, a byly ocelovým úderným klínem, pomocí něhož geniální velení od prvního až do posledního dne znemožnilo nepříteli vonost jednání.
Jak tankové oddíly spolupracovaly s ostatními druhy zbraní rychlých oddílů, jako byly částečě motorizované a pěší oddíly pozemní armády, letectvo a námořnictvo, ukazuje obsáhlé sou hrnné líčení s mnoha podrobnostmi. Velitelé pluků a oddílů a vojáci různých služebních hodností vypovídají o svých bezprostředních zážitcích, a jejich líčení spojuje autor s popisem velkých denních válečných událostí. Tak vznikl hrdinský epos o rychlých oddílech, který má velkou historickou cenu, kniha pro každého mladého muže, pro každého vojáka jak v politice tak v polní šedi, a pro každého příslušníka národa, který má porozumění pro motorizované rytířství ve věku techniky. Motorizace branné moci a celého hospodářství, která byla provede na Vůdcem v sedmi mírových letech, se dočkala své korunovace a zasloužila se o rozhodující podíl rychlých svazů na vítězství, jak je vylíčeno v této knize.

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace