Mizerná první světová válka

Egmont - 2006
ISBN: 80-252-0415-4

Egmont (2006) 80-252-0415-4 128
Egmont (2003)

V knize Mizerná první světová válka se dočtete o hrůzných detailech provázejících strašlivé období dějin, které zasáhlo každého – od mírumilovných demonstrantů (kteří se prali, ještě než válka začala) až po ubohé vojáky trpící v zákopech. Dozvíte se například, co dělal „Tučný král“ se zbytky jídel a koňskými mršinami, jak vám může čichání vlastní moči zachránit život při plynovém útoku nebo proč přísně střežené německé tajemství vyzradil pár starých ponožek. Přečtěte si také o šibeničním humoru a teskných písničkách, nedomyšlených rozkazech a vojenských pověrách, které vznikly za války, která měla skončit za čtyři měsíce, a místo toho trvala celé čtyři roky.
Dějiny nikdy nebyly tak děsivé! (Založil/a: The_Second)

JayCZ
  5. 4. 2011, 21:20
Jedna z nejlepších. Naprosto suprové informace a zajímavosti, které ani učitelé dějepisu neznali..dodnes házím na dějáku machra ;D :). Četl jsem ji nejméně 3x, jelikož má tak malý počet stránek, dá se zvládnout za jedno odpoledne.