Heviho škola tvorivosti

Profil knihy je v jiném jazyce

Heviho škola tvorivosti

Perfekt - 2008
ISBN: 80-8046-425-7

Perfekt (2008) 80-8046-425-7 96

Slovo kreativita sa dnes používa vo všetkých možných súvislostiach, ale najčastejšie so súčasným zložitým svetom, v ktorom sa nedá žiť bez tvorivosti. Byť kreatívnym znamená byť pohotovým, flexibilným, vynaliezavým, dokázať spojiť nadobudnuté skúsenosti s novým pohľadom na veci, mať schopnosť vidieť v problémoch a ťažkostiach výzvy a príležitosti na riešenie. Kreativita nie je len výsadou manažérov a umelcov. V skutočnosti musí byť v každom z nás kus tvorivosti, inak by sme neboli úspešní v škole, na pracovisku, v živote. Autor tejto publikácie Daniel Hevier patrí k priekopníkom tvorivého písania na Slovensku a dlhé roky sa venuje rozvíjaniu tvorivého myslenia, tak u mládeže, ako u dospelých. Ambíciou tejto jeho knižky je inšpirovať deti mladšieho školského veku k tvorivosti a väčšej aktivite. Základom tohto zámeru je množstvo hier, cvičení, tvorivých úloh, rôzne umelecké žánre, ako aforizmy, príslovia, vtipy a krátke prozaické útvary.