Neuropat

Profil knihy je v jiném jazyce

Neuropat

Ikar - 2008
ISBN: 978-80-551-1797-3

Ikar (2008) 978-80-551-1797-3 336

Thomas Bible, profesor psychológie na Kolumbijskej univerzite, sa ani po roku nevyrovnal s rozvodom, samotou a skutočnosťou, že syna a dcéru vidí len raz za čas. Ako by to nestačilo, v jeho živote sa objavia agenti FBI a žiadajú ho o pomoc pri pátraní po jeho najlepšom priateľovi. Neil Cassidy je totiž podľa nich psychicky narušený vrah, ktorý je ako bývalý pracovník štátnej tajnej služby expertom na fyzickú manipuláciu s ľudským mozgom. Pátranie vtiahne Thomasa do víru nečakaných zvratov a šokujúcich odhalení. Nielenže je nútený prehodnotiť vlastnú minulosť, ale navyše musí bojovať so zaužívanými predstavami o človeku ako mysliacej bytosti so slobodnou vôľou. Lebo čo ak je celý náš život len nekonečnou sériou sebaklamov a v skutočnosti sme len rozprávajúce bábky? Kontroverzný psychologický triler sa odohráva v neďalekej budúcnosti na pozadí ekologických katastrof, kde nikto neunikne pozornému oku "veľkého brata" a médiá každý deň informujú o nových výčinoch vraždiaceho maniaka s prezývkou Chiropraktik.

kamienkova33
  17. 5. 2016, 9:43
Knihu som citala uz veeeelmi davno, ale opat som sa k nej vratila. Je to dobry thriller o tom, co vsetko by mohli sposobit neurochirurgovia (a neuroveda ako taka), keby chceli. Niekedy sice menej uveritelne, ale aj tak ma tato kniha velmi zaujala, zaroven aj znechutila. Zaroven som sa od nej nevedela odtrhnut. Za mna urcite odporucam, viac pisat nebudem, anotacia hovori za vsetko.