Originální název: Hornet Flight

Euromedia Group - 2016
ISBN: 978-80-242-5184-4

Euromedia Group (2016) 978-80-242-5184-4 432
Knižní klub (2005) 80-242-1498-9 431

Píše se rok 1941 a válečná situace se pro britskou RAF nevyvíjí příliš nadějně — v dešti nacistické protiletadlové palby se k zemi řítí jeden spojenecký bombardér za druhým. Otázka, která vojenské i politické špičky Spojeného království znepokojuje, tedy zcela logicky zní: Jak mohou být Němci o pohybu britských letadel tak podrobně informováni? Ve stejné době objeví mladý Dán Harald Olufsen na ostrůvku Sande cosi podezřelého. Zpočátku sice neví, o co přesně jde, ale brzy mu začne být jasné, že si celou věc nemůže nechat pro sebe. V cestě k Britům mu však leží ledové vlny Severního moře. Haraldovi se sice podaří získat starý dvojplošník Hornet Moth, který by mu mohl v útěku pomoci, jenže… dá se s takovým letadlem vůbec létat? Po románu Kavky přichází skvělý vypravěč Ken Follett opět s válečným příběhem, který byl inspirován skutečnými událostmi. Je totiž historickým faktem, že v červnu 1941 se dvěma pilotům, Thomasi C. Sneumovi a Kjeldu Petersenovi, podařilo v letadle Hornet Moth uprchnout z dánského ostrova Fyn, překonat Severní moře a připojit se k RAF.

Draconian
  22. 3. 2016, 22:53
Další "Follettovka". Nedostalo se jí takové slávy jako v podobě "Pílířů Země" či trilogie "Století", ale je to další pecka. Kdo má rád Folletta, bude tu doma. Jeho typický styl vyprávění a stavění příběhu na mně funguje. Důležité jsou tu postavy (ostatně v tomto žánru je to základ) a nejvíce jsem si oblíbil Haralda a Karen..na druhé straně je potom skvěle napsaný záporák Peter Flemming. Kniha má příjemné tempo a zejména závěr je velice napínavý.
U mně tedy velká spokojenost.
evik9
  4. 11. 2016, 10:15
než jsem se začetla, chvíly to trvalo, ale nakonec dobrý. Myslím ale, že pan Follet napsal i lepší knihy