Originální název: Casino Royale

XYZ - 2006
ISBN: 80-87021-70-3

XYZ (2006) 80-87021-70-3 121
PRAGMA (1992)

První kniha série James Bond.

První příběh Iana Fleminga o agentovi 007 zastihuje Bonda při pokusu o zneškodnění stejně nebezpečného ruského agenta Le Cliffra tím, že ho Bond porazí u bakaratového stolu a přivolá na něj odplatu nejobávanější odnože KGB - SMĚRŠ (Směrť špionam). Zdá se, že štěstěna Bondovi přeje, zatímco Le Chiffre je ztracen. Někteří lidé však odmítají hrát podle pravidel a Bond se kvůli své náklonnosti ke krásné agentce dostává do vážných potíží...

ondrasek
  6. 5. 2013, 7:24
Od začátku jsem hned při čtení porovnával knihu s filmem a hledal rozdíly, a těch je tam požehnaně už proto, že mezi knižním a filmovým zpracováním je rozdíl více jak 50 let a třeba rušička signálu o rozměrech 1 kubický metr by v dnešním filmu vypadala minimálně úsměvně.
Jinak vše podstatné už vyjádřil uživatel cheyene a ve všem s ním souhlasím.
cheyene
  31. 1. 2013, 14:27
Samozřejmě, že než jsem se pustil do čtení této knihy, první bondovky, kterou Ian Fleming napsal, znal jsem již důvěrně filmovou adaptaci s Danielem Craigem. Zatímco zpočátku jsem v popisu Flemingova 007 viděl Seana Conneryho, s přibývajícími kapitolami začínal převažovat obraz právě Daniela Craiga. Casino Royale je velmi čtivé a přestože není příliš napínavé, není rozhodně nudné. Skvělé jsou vnitřní Bondovy úvahy a myšlenky, jeho zranitelnost a samozřejmě během příběhu se měnící charakter - z bezcitného zabijáka v milujícího muže. Nutno podotknout, že závěr knihy je mnohem působivější než ve filmovém podání.
Slarque
  15. 6. 2014, 13:32
Když už mě napadlo zkusit si přečíst bondovku, začal jsem tam, co autor. A opět překvapení, tentokrát v tom, že pár let stará filmová adaptace si z předlohy vzala mnohem víc, než jsem čekal. Nevím, jestli budu číst i další díly, ale jako taková oddechová jednohubka to funguje skvěle.
problemchild
  13. 11. 2015, 10:34
Vynikající četba, kde se skloubí napětí s noblesou a i charakter Vesper byl zde pro mě uvěřitelnější něž ve filmu s Cragiem.