Originální název: Live and Let Die

XYZ - 2007
ISBN: 978-80-7388-004-0

XYZ (2007) 978-80-7388-004-0 233
Delfín (1998)

Druhá kniha série James Bond.

Krásná vědma Solitaire je vězeňkyní (a nástrojem) pana Biga - velmistra strachu, umělce zločinu a vúdúistického barona smrti. James Bond však nemá na pověry čas - ví, že Big je zároveň špičkovým agentem SMĚRŠ a skutečnou hrozbou. Při jeho hledání od džezových klubů v Harlemu přes floridské Everglades až po Karibik si 007 uvědomuje, že pan Big je jedním z nejnebezpečnějších lidí, proti nimž kdy stál. A nikdo, dokonce ani záhadná Solitaire, nemůže vědět, jak jejich souboj dopadne.

huttershofen
  31. 1. 2013, 19:41
Parádní bondovka, jak to u Fleminga má být, ženy krásné, padouši sprostě padouchovití, nepřátelé mocní, ale 007 houževnatější, i když na konci opět celý rozlámaný a zakrvácený. Abych byl i trochu literárně objektivní, ženská postava Solitaire kapku kulhá, chvílemi ji Fleming nechá mluvit jako vševědoucí věštkyni, chvílemi jako agentku, chvílemi naivní dívenku, jakoby nevěděl, co s ní. Ale co, je krásná a Bond ji zachrání, tak co! :-)
cheyene
  4. 2. 2013, 16:02
Opět jsem dříve viděl filmové podání, kde 007 ztvárnil Roger Moore. V knižní předloze je Bond úplně jiný (pochopitelně) a nutno říct, že lepší. Kniha má dobrou atmosféru, skvělé dějové zvraty a dílčí zápletky, příjemně se čte a finiš je opravdu napínavý, byť je jasné, že to dobře dopadne. :)
trbuch
  1. 4. 2015, 13:48
Na mě to až takový dojem neudělalo, některé pasáže mi připadaly jakési nevyzrálé. Ale třeba na rozdíl od Moonrakeru to má nějaký rozsáhlejší děj. Rozhodně se ten, kdo si chce nějakou bondovku přečíst, musí co nejvíc oprostit od filmové podoby a soustředit se na tento příběh.
problemchild
  23. 3. 2016, 21:46
Druhá Bondovka, kde má Bond opět charismatického protivníka (daleko lépe vykresleného než ve filmu), úžasnou dívku a dokonalé dobrodružství. Navíc je docela masakr, jak dopadne Leiter - to by ve filmu asi neprošlo:-DD