Originální název: Moonraker

XYZ - 2007
ISBN: 978-80-7388-016-3

XYZ (2007) 978-80-7388-016-3 251
Delfín (1998)

Třetí kniha série James Bond.

Na žádost M zasedne Bond ke karetnímu stolku se sirem Hugem Draxem, aby tomuto milionáři a vedoucímu projektu Moonraker udělil lekci, na kterou Drax nikdy nezapomene, a zabránil skandálu, který by ohrozil nejmodernější britský obranný systém. Draxovy záhadné aktivity se však ani zdaleka neomezují jen na podvádění v kartách...
Jak však Bond stále hlouběji proniká do dění na raketové základně, zjišťuje, že jak sám projekt, tak jeho vedoucí jsou něčím jiným, než se na první pohled zdá.

cheyene
  10. 2. 2013, 17:01
Knižní Moonraker má s tím filmovým shodné snad pouze jména postav a název rakety. Tento román je zvláštní tím, že má spoustu světlých momentů, které kontrastují s těmi nezáživnými. Jako čtenáře mě potěšil popis běžného dne agenta 007 a přátelský vztah s M během karetního večera s Draxem. Závěr je tradičně napínavý a můj výsledný dojem je za 4*.
trbuch
  4. 2. 2015, 12:36
Moje první bondovka. Překvapilo mě celkem komorní prostředí knihy, po kratším úvodu následovaly vlastně jen dvě dějové linie. Celkově poněkud krátké.
problemchild
  18. 10. 2016, 17:56
Skvělá knížka, kde jsou super momenty, viz karetní hra v Blades, fetující Bond:-) parádní záporák (ten filmový byl slabý čajíček, neboť zde byl super motiv pomsty) a kupodivu si James ani neštrenkl:-) Zjišťuji, že knižní Bond je víc člověkem dělajícím chyby s nepřízní osudu, než ten filmový, a proto mi více přirostl k srdci.