V tajné službě jejího veličenstva

Originální název: On Her Majesty's Secret Service

XYZ - 2009
ISBN: 978-80-7388-209-9

XYZ (2009) 978-80-7388-209-9 283

Jedenáctá kniha série James Bond.

Když Bond zachrání krásnou lehkomyslnou dívku před sebezničením, nečekaně se dostane na stopu jednoho z nejnebezpečnějších mužů světa - Ernsta Stavra Blofelda, šéfa zločinecké organizace SPECTRE. Ten ve své zaváté alpské pevnosti provádí výzkum, který může ohrozit svět. Aby Bond zmařil plány zvráceného génia, musí dostat z jeho pevnosti důležité informace a uniknout agentům SPECTRE. Při tom se neobejde bez pomoci dívky, která tak ráda rychle jezdí...

huttershofen
  16. 1. 2013, 9:19
Skvělá bondovka, jedna z Flemingových nejlepších. Za pozornost stojí i podceňované filmové zpracování, které se překvapivě velmi věrně drží knihy (filmové bondovky zpravidla knihy kopírují jen velmi volně či spíše vůbec).
cheyene
  25. 3. 2013, 22:23
Jedna z nejlepších knižních bondovek. Nakonec i film se mi hodně líbil. Ten se drží velmi věrně své předlohy, což zaručuje kvalitní příběh, jenž Fleming napsal. Od samého začátku mě kniha bavila, za postavou Bonda jsem viděl George Lazenbyho, stejně tak u jiných postav jsem si představoval herce, kteří je ztvárnili. Naprosto dokonalá je v tomto románu atmosféra na Piz Gloria, bravurně je popsán útěk na lyžích, honička v autech, jež je vskutku jedním z nejlepších momentů ze všech knižních bondovek. A závěr? Skoro by bylo dobré mít po ruce kapesníčky.
problemchild
  21. 2. 2016, 8:48
Pokračování resp. druhý díl z Blofeldovské trilogie, které nemá hluché místo. Řekl bych, že je toto absolutně nejlepší Bondovka, kde Bond je zobrazen jako člověk plný citů a emocí. Navíc konečně podle mě najdu ženu, která se k němu hodí nejvíc ze všech žen napříč knížkami. Nedá se ubránit filmovému srovnání, kde Bonda hraje Lazenby a kde se film velmi věrně drží předlohy. Navíc je zde nejvíc šokující závěr.