Originální název: From Russia, with Love

XYZ - 2009
ISBN: 978-80-7388-151-1

XYZ (2009) 978-80-7388-151-1 291
Delfín (1997)

Pátá kniha série James Bond.

Každá vláda významného státu si vede spis na Jamese Bonda, britského tajného agenta. Ruská vražedná organizace SMĚRŠ ho určila k likvidaci - mají pro něj dokonalou návnadu, okouzlující agentku Taťánu Romanovovou. Jejím úkolem je přivábit Bonda do Istanbulu a svést ho; o zbytek se mají postarat její nadřízení. Jenže když se agent 007 nechá vlákat do pasti, rozbíhá se hra lsti a zrady, v níž je Bond hlavní cenou.

huttershofen
  2. 1. 2013, 11:02
Fleming v plné formě, jedna z nejlepších bondovek, americký prezidnet Kennedy se nechal slyšet, že jde o jednu z jeho nejoblíbenějších knih. Filmové zpracování téměř přesně kopíruje příběh knihy až na zcela překvapivou poslední scénu.
cheyene
  17. 2. 2013, 14:51
V případě Srdečných pozdravů se filmaři inspirovali téměř přesně, což pro mě, jakožto čtenáře vybaveného znalostí filmu, byl spíše handicap, jelikož jsem tak nějak věděl či tušil, co se stane. I tak je ovšem kniha velmi poutavá a napínavá od samého začátku. James Bond se sice objevuje až po sto stranách, ale to vůbec nevadí, neboť úvod je vskutku skvělý. Když se děj přesune do Orient Expresu, tak se napětí dá takřka krájet a odpoutat oči od řádků, je skoro nemožné. Jedna z nejlepších knižních bondovek.
Prcek008
  20. 12. 2014, 23:46
Filmové zpracování Bonda mi vždycky přišlo poněkud stupidní, ale knížky tímto efektem naštěstí netrpí. Pátý Bond nabízí pohled přímo do studené války, vražedné organizace SMĚRŠ a jejímu plánu na útok proti tajné službě Anglie. Počtení je to vskutku poutavé, zatím asi nejlepší z příběhů o agentovi 007.
problemchild
  11. 12. 2015, 8:19
Absolutní špička v knižních Bondovkách. Hlavně jen fajn, že i filmaři přesně kopírují knížku, ale ten konec v knížce je fakt hustý (hlavně pro ty, co dříve viděli film, což je v dnešní době asi každý:-))