Originální název: Thunderball

XYZ - 2010
ISBN: 978-80-7388-311-9

XYZ (2010) 978-80-7388-311-9 289
Delfín (2000)

Devátá kniha série James Bond.

Blofeld, hlava teroristické organizace SPECTRE, požaduje po světu výkupné. Ukradl dvě silné atomové zbraně a hodlá zničit blíže neurčené velké město, když nedostane sto milionů liber. Bond má týden na to, aby bomby našel. Odjíždí na Bahamy, kde se seznámí se smyslnou Domino - milenkou Blofeldovy pravé ruky, Emilia Larga. Agent 007 doufá, že když se jí přiblíží, zjistí víc o Largově tajemství ukrytém mezi korálovými útesy, ale brzy se sám musí ponořit do hlubokých vod zamořených žraloky...

huttershofen
  17. 1. 2013, 10:19
Parádní bondovka se vším, co k ní patří. Také jedna z mála, jejíž filmové zpracování se ještě drží předlohy.
cheyene
  17. 3. 2013, 18:08
Thunderball jakožto film patří mezi nejlepší snímky série, ačkoliv sám preferuji první tři conneryovky. Knižní Thunderball je vynikající bondovkou, která má v sobě vtip nejen z oblasti svádění a sexu, ale také z oblasti Bondové psychiky a jeho myšlenek. Zatímco ve filmu je 007 téměř superman, zde je chybujícím a pochybujícím člověkem, který má strach a city. Děj Thunderballu je docela slušný, lokace, v nichž se odehrává, jsou atraktivní a v podstatě žádná kapitola není nudná. Potěší i Felix Leiter.
Vojtik69
  25. 5. 2015, 12:19
První Bondovka, kterou jsem četl a musím říct, že je to přesně to, co jsem čekal. Nepřekvapilo mě to ani pozitivně, ani negativně. Knize sice nemohu nic konkrétního vytknout, ale ani mě nezaujala na 5 hvězdiček.
problemchild
  12. 2. 2016, 9:44
Skvělá kniha, která vlastně začíná "Blofeldovskou trilogii" a pokud čtenář viděl dříve film (a líbil se mu), tak si myslím, že touto knížkou bude nadšen. Je tam pro fanouška Bondovek vše, co má být. Jen ty knížky opravdu nejsou tak happyendovske jako filmy, kde Bond zvládne vše bez problémů. V knížkách je Bond více člověk, než stroj, a tato knížka to opět potvrzuje.
O_Peki
  31. 1. 2013, 20:39
Naprosto výborná kniha. Vše co patří k Bondovi - exotické kraje, dobrodružství a krásné ženy. Pro fanoušky povinnost.