Originální název: Agent JFK 01 - Pašerák

Triton - 2012
ISBN: 978-80-7387-528-2

Triton (2012) 978-80-7387-528-2 125
Triton (2005) 80-7254-716-X 122

John Francis Kovář, bývalý kapitán speciálních jednotek, veterán válečných operací i účastník tajných misí, dostává jednoho dne neobvyklou nabídku od podivné dvojice zaměstnanců ještě podivnější agentury. Než však stačí přijmout či odmítnout, přenese se nečekanou shodou okolností do světa, v němž československá armáda v roce 1938 nevydala hranice republiky nacistickému Německu, do světa čarodějů – inkvizitorů pracujících pro vládu, do světa, kde se nejvíc peněz dá vydělat pašováním a prodejem magicky aktivních substancí. Brutální přestřelky, válka na kolejích, divoké honičky gangsterů a zákeřné triky čarodějů. To je denní chleba těch, kteří chtějí rychle zbohatnout. JFK však netouží stát se milionářem ve světě, který není jeho. Chce se vrátit domů. Tím však kříží cestu tajemné Agentuře a přestupuje zákony, o nichž netuší, že vůbec existují. Až úplně na konec se dozvídá jednoduchou, krutou a smrtelně nebezpečnou pravdu: Svůj svět si musíme zasloužit! (Založil/a: StOs)

Miroslav Žamboch Miroslav Žamboch
*13.01.1972

Jiří Walker Procházka Jiří Walker Procházka
*18.08.1959

Rames
  23. 9. 2015, 9:21
První kniha od tohoto autora a nejsem si jistá zda půjdu do dalších, v textu jsem se špatně orientovala, a oč skutečně šlo jsem zjistila až v popisku zde na čbdb. Skvělý námět se ztratil ve změti nesmyslných akčních bojůvkách, takže čtenář ví že Kovář je hrdina ale neví proč a o o co mu jde.
LuciusWlk
  2. 6. 2012, 19:46
Mé první seznámení s agentem JFK, nebylo tak ohromující. Důvodem je především nepropracovanost a je cítit rychlokvaškou. Příběh je zajímavý, ale nevyvážený. JFK prostě vklouzne do jiného světa, přizvedne obočí a rázem se stane téměř vůdčí osobou místních gangsters men. Chtělo to víc promyslet. Ale dám šanci dalším dílům a autorům a uvidím, jestli ně nakonec osloví.
mikael
  9. 11. 2014, 18:13
Startovací kniha/První z mnoha/Úvod do světa JFK/Začátek série či začátek konce?!?...prostě kniha, ve které se nás autoři mají a snaží seznámit se světem JFK, se samotným JFK a jeho novými parťáky.
A za mě to seznámení bylo moc rychlé! Člověk si to moc neužil, hned se vletělo na věc a JFK věděl přesně, co má dělat! Zorientoval se v tom opravdu rychle, ošahal si, co bylo třeba a prostě věděl, jak na to.
Jsem pomalejší člověk na seznamování se, přítelkyně potvrdí, a proto mi toto seznámení moc nesedlo.
Ovšem jsem člověk trpělivý a tolerantní, a proto tom dám ještě šanci a pokusím se přečíst si minimálně další dva díly.
Zhabza
  10. 10. 2011, 20:35
Přestože oba (a další) autory velmi uznávám, série JFK mě opravdu neoslovila. Z úcty k těmto autorům jsem se opravdu snažil a přečetl prvních pár dílů. Teď se snažím ještě víc ... zapomenout.