Černá barva krve

Originální název: The Shell Game

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-594-3

BB art (2009) 978-80-7381-594-3 484

Kniha Černá barva krve se zabývá aktuálními otázkami nynějšího ohrožení světa a odpovídajícími postoji politiků; jde hlavně o podezření ohledně událostí 11. září, íránskou hrozbu a islámský fundamentalismus vůbec, o možný jaderný útok na Spojené státy, o tenčící se zásoby fosilních paliv, hlavně ropy, a jejich náhradu alternativními zdroji. Toto vše ovlivňují prezidentské volby v USA v roce 2008. Jednání politiků a postavení demokracie jsou přirovnávány ke hře skořápky, kterou politici hrají s voliči a kdy se kulička podvodně ocitne zcela jinde, než by podle všech předpokladů měla být.
Děj knihy se soustředí hlavně na nutnost objevit nová ropná pole. Hrdina příběhu, odehrávajícího se v letech 2011 a 2012, je při vyhodnocování stávajících zásob ropy vystaven řadě nebezpečných situací vyplývajících z nečistého jednání politiků v souvislosti se všemi zmíněnými problémy. Je zajat poté, co instaloval počítačového červa, který má z účtů saúdskoarabské královské rodiny a rovněž z účtů ropných a drogových magnátů odčerpat špinavé peníze a peníze nenasytně získávané z provizí při obchodování s palivy, a musí přetrpět mučení v saúdskoarabském vězení. Jako červená nit se příběhem prolíná výroba dvou kufříkových jaderných bomb, z nichž jedna skutečně v roce 2012 zničí Los Angeles.
Román napínavě líčí události, do nichž se dostává hrdina příběhu, bývalý hráč amerického fotbalu, ropný geolog a manžel bývalé agentky CIA, která měla možnost nahlédnout do nečistého jednání politiků a napsala o tom knihu, v níž prorocky líčí katastrofy, které svět čekají, pokud se vůdčí politikové nevzpamatují a nezmění jeho běh.

zirafak
  11. 8. 2015, 14:32
Můj oblíbený autor se vydal do vod které jsou velmi zajímavé. Těch podkladů které si musel obstarat než začal psát....podobně jako v sérii Meg. Občas se příběh může zdát těžký, politika byla je a bude vždy svinstvo! V tomto románu mě Steve jen utvrdil. Až jednou dojde ropa? To bude peklo.