Ostří oceli

Ostří oceli Originální název: Ostří oceli

Fantom Print - 2004
ISBN: 80-86354-36-9

Fantom Print (2004) 80-86354-36-9 381

Kniha obsahuje chronologicky seřazené povídky jedné z Žambochových postav - Koniáše. S touto postavou bylo možno se setkat již v románu Na ostřích čepelí.

Mladý šlechtic na útěku se pod tlakem okolností mění z pronásledovaného štvance v silného muže spoléhajícího jen na sebe samotného – na svůj úsudek, oko, postřeh a zbraně. Projde kolem vás aniž si ho všimnete, postavte se mu do cesty a bude to poslední chyba vašeho života… S přibývajícími zkušenostmi a zahojenými jizvami je stále osamělejší a obezřetnější; čím věrnějším společníkem je mu smrt, tím víc miluje a obdivuje život… Poznejte hrdinu románu Na ostřích čepelí ze všech stran, poznejte jeho slabosti, přednosti, jeho ztráty a zisky, celý jeho život a svět. Cesta je cíl. (Založil/a: Kubasson)

čarodějka999
  1. 3. 2013, 22:05
První kniha o Koniášovi a tímto se řadí mezi mé oblíbené hrdiny. I další knihy se velmi dobře čtou a už se těším na další.
adevr
  15. 1. 2012, 22:25
Kniha mě bavila, a byla myslím první od pana Žambocha kterou jsem přečetl...
A stal se jedním z mých nejoblíbenějším českým spisovatelem...
Cermag
  7. 10. 2015, 15:06
Všechny příběhy mají spád, čtivost a překvapivě pokaždé jinou zápletku - časem jsem v soubojích očekával podobný průběh či podobné plynutí příběhu, ale každá povídka byla něčím specifická a zajímavá.

Tuto knihu lze číst i před oficiálně první knihou "Na ostří čepelí", je to skoro i lepší, člověk má pak o hlavní postavě lepší představu.