Pán Tragáčik 11 a tajomstvo nad tajomstvami

Profil knihy je v jiném jazyce

Pán Tragáčik 11 a tajomstvo nad tajomstvami

Ikar - 2008
ISBN: 978-80-551-1709-6

Ikar (2008) 978-80-551-1709-6 264

Kým som po strýkovi nezdedil nezvyčajné auto, ktoré zapríčinilo, že ma začali volať pán Tragáčik, študoval som dejiny umenia. Už vtedy sa u mňa prejavili detektívne schopnosti. Po skončení štúdia ma zamestnali na Ministerstve kultúry a umenia ako špeciálneho detektíva. Mojou úlohou bolo predovšetkým vyhľadávanie cenných umeleckých diel a boj proti ich falšovateľom. Niektoré zaujímavejšie príbehy z tých čias som opísal v cykle poviedok o pánu Tragáčikovi.

V ďalšom príbehu obľúbeného pána Tragáčika sa dostaneme do Prahy, kde náš hrdina sleduje činnosť zlodejov a pašerákov vzácnych ikon z východnej časti Poľska. Natrafí pritom na ďalšiu záhadu - stratu pokladu dvoch alchymistov spred mnohých stáročí - z čias cisára Rudolfa II. Aj v tomto príbehu mu pomáhajú rozlúštiť záhady jeho mladí priatelia - Baśka, ktorého poznáme už z predchádzajúcich príbehov, ale aj Ludmila, dcéra Tragáčikovho pražského priateľa. Podarí sa odhaliť "tajomstvo nad tajomstvami" skôr, než to urobia zločinci? Dozviete sa to v tomto napínavom príbehu s množstvom poznatkov o umení a pražských historických pamiatkach.