Marley a ja

Profil knihy je v jiném jazyce

Marley a ja

Ikar - 2008
ISBN: 978-80-551-1693-8

Ikar (2008) 978-80-551-1693-8 256

Čo by to bola za rodina bez verného, dobre vychovaného psa? Labrador Marley má však k takému psiemu hrdinovi ďaleko. Keď si ho John s Jenny privedú domov, nestačia sa čudovať. Kde je ten mierny, inteligentný a prispôsobivý psík, ktorého sľubovali kynologické príručky? Už prvá jazda autom sa premení na malé dobrodružstvo a prekvapenia pokračujú: Kto rozťahal po byte celý kotúč toaletného papiera? Kam zmizli obrúsky, papierové vreckovky, účtenky, korkové zátky, svorky na papier a šachové figúrky? Prečo má stolička zrazu len tri nohy?
Marley kosí chvostom poháriky a zarámované fotografie, obhrýza nábytok, vyhrabáva kvetiny v záhrade, lezie do odpadkového koša, skáče na ľudí a obšmieta sa okolo stola, hrá sa na potápača v miske s vodou, škrtí sa na vôdzke, čuchá, funí, slintá a ocikáva kdečo a kdekoho. A navyše rastie ako z vody.
Napriek tomu na naňho John s Jenny nedajú dopustiť a s veľkou láskou i pochopením vykresľujú Marleyho veselé kúsky i dojemné chvíle jeho staroby. Život s "najhorším psom na svete" totiž nie je žiadna nuda.