Vojenské ruční palné zbraně

Vojenské ruční palné zbraně

Naše vojsko - 2008
ISBN: 80-206-0809-5

Naše vojsko (2008) 80-206-0809-5 245

Pistole, revolvery, muškety, pušky a kulomety. Na 500 zbraní, které pomáhaly utvářet vojenskou historii. 80 000 slov odborného textu a základních technických údajů. 240 stránek skvělých barevných fotografií.
Skvěle ilustrované dílo, popisující více než 500 nejdůležitějších ručních zbraní pěchoty i jízdy za poslední tři století. Názorně ukazuje, jak konstruktéři a výrobci zbraní reagovali na potřeby bojujících armád a jak jejich genialita pomáhala vojákům získávat nové bojové schopnosti.
Každá zbraň je zachycena na velké barevné fotografii, kterou doplňuje stručný popis včetně základních technických údajů. Kniha obsahuje téměř všechny významné a vysoce úspěšné zbraně, stejně jako vyložené "propadáky", které ve zkoušce ohněm neobstály. Jednotlivé kapitoly se zabývají různými typy zbraní a jejich vývojovými stádii. Dohromady pak poskytují vyčerpávající přehled o zbraních, které pomáhaly utvářet svět, v němž dnes žijeme. Poslední kapitola nastiňuje možný vývoj zbraní v budoucnosti a vliv nových materiálů a koncepcí na roli vojáka v bitevním poli.