Láska je príbeh

Profil knihy je v jiném jazyce

Láska je príbeh

Pegas - 2008
ISBN: 978-80-551-1643-3

Pegas (2008) 978-80-551-1643-3 200

Robert J. Sternberg v tejto prelomovej práci otvára tému lásky a odhaľuje spôsob chápania medziľudských vzťahov v celkom novom svetle. Prečo nás niektorí ľudia tak veľmi priťahujú, iní zas odpudzujú? Prečo niektoré vzťahy fungujú bezproblémovo a iné zhoria v plameňoch? Sternberg ponúka na tieto otázky nové odpovede. Ukazuje, že naše vzťahy závisia od príbehu lásky, ktorý nosíme vo svojom vnútri. Vychádza pritom zo širokého výskumu podopretého fascinujúcimi príkladmi skutočne existujúcich párov. Sternberg identifikuje 26 typov príbehov lásky so všetkými kladmi i zápormi. Naše romantické voľby však vo veľkej miere riadia predsudky a ide len o to, aby sme spoznali ten svoj príbeh lásky, a následne utvárali plnohodnotnejšie a trvácnejšie vzťahy. Hoci nás naše príbehy ovplyvňujú, dokážeme ich prehodnotiť a naučiť sa vyberať si partnerov, ktorých príbehy sú podobné našim. Otázky v každej kapitole pomáhajú čitateľovi identifikovať jeho príbeh aj príbeh jeho partnera. Ste cestovateľ, záhradkár, učiteľ alebo niečo celkom iné? Kniha Láska je príbeh vám ukáže, ako to zistiť.

Robert J. Sternberg Robert J. Sternberg