Vyhorení

Profil knihy je v jiném jazyce

Vyhorení

Ikar - 2008
ISBN: 978-80-551-1547-4

Ikar (2008) 978-80-551-1547-4 544

„Pri čítaní trileru Vyhorení mi občas behal mráz po chrbte. Som presvedčený, že rovnaký pocit zažijú mnohí, ktorí siahnu po tejto skvelej knihe.
Triler Vyhorení obsahuje všetko, čo od dobrej knihy očakávam: dynamiku a správnu dávku napätia. Andreas Eschbach pozýva milovníkov strhujúcich príbehov do sveta, ktorý môže v blízkej budúcnosti predstavovať realitu. Pozýva do sveta na pokraji energetickej krízy. V príbehu sa pohráva so situáciou, ktorá nie je až taká vzdialená od reality. Najväčšie ropné pole na svete odovzdalo svoje posledné zásoby. Šíri sa panika, nepokoje... Na tejto knižke som ocenil, že čitateľ je naplno vtiahnutý do deja a priamo postavený pred nástojčivé otázky: Poradí si ľudstvo bez čierneho zlata? Aké iné riešenie sa ponúka? Čo čaká svet bez ďalších ropných nálezísk? Za bonus navyše považujem aj mimoriadne zaujímavé spracovanie nanajvýš aktuálnej témy.“

Tomáš Maštalír

Predstavte si, že liter benzínu stojí 150 korún. A to je len začiatok…

V Saudskej Arábii prestala tiecť ropa z najväčšieho ropného vrtu, šíri sa panika, nepokoje a ľudstvo stojí pred svojou najväčšou výzvou. Ako bude vyzerať svet bez čierneho zlata?
Má svet, ako ho poznáme, ešte šancu?

Do USA prichádza Markus Westermann, túžiaci po kariére v krajine snov. Keď stretne Rakúšana Blocka, ktorý o sebe tvrdí, že pozná metódu hľadania ropy na miestach, kde jej výskyt nikto nepredpokladá, zacíti svoju životnú šancu. Podarí sa ropným guru dobyť svet?

Hoci je príbeh fikciou, autor vychádza z faktov a vedeckých prognóz o pominuteľnosti prírodných energetických zdrojov. Čitateľ pocíti mrazenie, keď si uvedomí, že tento problém sa v blízkej budúcnosti môže týkať i jeho…