Musí sa Mars zraziť s Venušou?

Profil knihy je v jiném jazyce

Musí sa Mars zraziť s Venušou?

Ikar - 2008
ISBN: 978-80-551-1621-1

Ikar (2008) 978-80-551-1621-1 224

Dobré komunikačné návyky môžu ženy a mužov spájať, no keď sa do vzťahov zamieša narastajúci stres, Mars a Venuša sa zrazia. Mnohé páry namiesto toho, aby spolu čelili problémom mocnejšou láskou, žijú vedľa seba ako cudzinci. Vášeň sa z ich vzťahu vytratí alebo sa celkom odcudzia, rozdelí ich zloba, nenávisť, sklamanie, hádky či výbuchy hnevu.
Hlavnou príčinou hádok je síce stres, podstatou konfliktov je však skutočnosť, že ženy a muži sa s ním absolútne odlišne vyrovnávajú. Ženy a muži sú si síce podobní, no so stresom sa vyrovnávajú celkom odlišným spôsobom. Čím je stres väčší, tým väčšie sú rozdiely. Niekedy to vyzerá tak, akoby sme boli z absolútne odlišných planét, akoby ženy boli Venušanky a muži Marťania. Ak sa nebudeme snažiť pochopiť, že na stres reagujeme celkom odlišne, Mars sa s Venušou zrazí namiesto toho, aby sa ich dráhy k sebe priblížili.