(Holá) Pravda o sexe

Profil knihy je v jiném jazyce

(Holá) Pravda o sexe

Porta libri - 2008
ISBN: 978-80-89067-48-0

Porta libri (2008) 978-80-89067-48-0 158

Sex je dnes v móde. Hovorí sa o ňom všade. Vidíme ho všade. Nájdeme ho na stránkach časopisov, na billboardoch, na obrazovkách, kamkoľvek sa pozrieme. Prečo teda cirkev hovorí o zdržanlivosti a cudnosti? Prečo by sme mali „vydržať až do svadby“?

V knihe (Holá) pravda o sexe, Lauren F. Winnerová konfrontuje kultúrne lži o sexe a kritizuje aj to, ako a čo o sexe hovorí cirkev. Otvorene hovorí o probléme – a dôležitosti – cudnosti a zdržanlivosti.

„Cudnosť je jednou z mnohých kresťanských praktík, ktoré sú v rozpore s hodnotami súčasnej kultúry. Spochybňuje filmy, ktoré pozeráme, časopisy, ktoré čítame, piesne, ktoré počúvame. Väčšina ľudí sa nad ňou pozastavuje ako nad niečím podozrivým (prinajlepšom), čudným, spiatočníckym, potláčaným.

Neponúkam žiadne konkrétne inštrukcie ani čierno-biele pravidlá. Namiesto toho vám predostieram niekoľko myšlienok o tom, čo pomáha a čo nie, a z času na čas pripomienku, prečo by sme sa problémom cudnosti mali vôbec zaoberať.“