Muž môjho života

Profil knihy je v jiném jazyce

Muž môjho života

Ikar - 2007
ISBN: 978-80-551-1636-5

Ikar (2007) 978-80-551-1636-5 96

„Premrhali sme vzájomnú lásku v tomto živote a urobili veľa
chýb. Ak sme si súdení v budúcom živote, musíme sa ich vyvarovať. To, čo ešte môžem pre našu
lásku urobiť, je nastaviť jej zrkadlo. To som dlžná môjmu Janíčkovi. A predovšetkým sebe. Aby som
odišla spokojná.“

Vyznanie Vilmy Jamnickej je veľkorysým gestom človeku, ktorý lásku nevedel
prejaviť, odišiel za inou, no napriek tomu ho milujúca žena povýšila na svoje Božstvo.
Príbeh osudovej, jedinečnej lásky nadväzuje na mimoriadne úspešnú knihu Elixír môjho života, ktorú napísala
Marika Studeničová podľa rozprávania Vilmy Jamnickej. Muž môjho života je vyznaním herečky, astrologičky, no predovšetkým ženy s čistým srdcom,
ktorá nezvyčajne otvorene spomína na svoj život po boku režiséra a herca Dr. Jána Jamnického.
Fluidum tohto muža bolo také silné, natoľko svoju manželku očaril a opantal, že pokorne znášala všetky vrtochy „Divného Janka“,
ako ho prezývala umelecká spoločnosť. Roky prežité vo zvláštnom,
rozporuplnom manželstve boli úžasnou skúškou pre ženu, ktorá napriek mnohým príkoriam svojho Janíčka vrúcne milovala
a pokorne mu odpúšťala. Vo svojich 101 rokoch dovolila Vilma Jamnická otvoriť svoju trinástu komnatu a bez
obáv hovorí o vzťahu plnom príkazov, skúšok, sexuálneho odriekania, nevery, poníženia, no najmä
absolútnej oddanosti ženy k mužovi. Každého, kto si túto knihu prečíta, istotne zasiahne neprikrášlená spoveď
storočnej ženy, ktorá miluje až za hrob.

Vilma Jamnická Vilma Jamnická