Althalus 1 - Smaragdová bohyně

Althalus 1 - Smaragdová bohyně Originální název: The Redemption of Althalus

Banshies - 2001

Banshies (2001) 346

První díl trilogie Althalus.

Nejpřesvědčivější lhář na světě, ozbrojený lupič, příležitostní špičkový vrah a oblíbenec boha štěstěny - Althalus- je tajemným cizincem v plášti jménem Ghend najat, aby ukradl tajuplnou knihu. Althalus se vydává do Domu na Konci Světa, kde se kniha má nacházet-ovšem, až poté, co Ghenův plášť změní majitele, aniž by to jeho původní vlastník tušil. V Domě na Konci Světa, v místnosti, kterou Ghend popsal, zažívá Althus překvapení. Něco je tu navíc a něco tu schází... (Založil/a: Kubasson)

Magyana
  8. 5. 2015, 12:36
Ruku na srdce. Přes první čtvrtinu knihy jsem se dostala jen díky tomu, že se knížky snažím dočítat. Styl vyprávění mi zoufale neseděl a hlavní hrdina, který jen kvičí, že ho opustila štěstěna, mi k srdci ani trochu nepřirostl.
Nicméně... Zhruba ve čtvrtině knížky se Althalus dostane do domu na konci světa a celé vyprávění nabere nový vítr do plachet. Zaplaťpánbu.
Pindule
  17. 6. 2013, 16:14
Ze začátku jsem si říkala, co je to za knižku? Ale desetihodinová cesta autobusem mě donutila vydržet ... po pár stránkách mě vtrhla do děje a já během cesty přečetla 2/3 knihy :)
Asharak
  18. 11. 2013, 21:57
CO jsem tuhle knížku dostal, uložil jsem ji a nechal v "knihovně". Pak jsem si ale řekl proč si ji nevzít (taky :D) na cestu do školy busem, když tam nemám často co dělat a hned jsem zjistil, že byla chyba ji nepřečíst hned. Určitě stojí za to. Bohužel druhý díl jsem fyzicky nesehnal, ale první díl má vše co potřebuje.