Ďalší

Profil knihy je v jiném jazyce

Ďalší

Ikar - 2007
ISBN: 978-80-551-1582-5

Ikar (2007) 978-80-551-1582-5 320

Turistov v džungli obťažovala hovoriaca opica, vedci izolovali gén "vládnutia"... Vitajte v našom genetickom svete. Rýchlom, dravom, vymykajúcom sa spod kontroly. Nie je to svet budúcnosti - to všetko je tu a teraz!

BUDÚCNOSŤ JE BLIŽŠIE, AKO SI MYSLÍME.
Chýbajú vášmu milovanému niektoré časti tela? Sú blondínky odsúdené na vyhynutie? Sú všetci okolo vášho stola zástupcami toho istého živočíšneho druhu? Ľudia a šimpanzy sa odlišujú len štyristo génmi. Je to dôvod, prečo šimpanzí plod pripomína ľudskú bytosť? A malo by nás to trápiť?
Žijeme v časoch mohutných skokov vedy, keď môžeme svoje vajíčka a spermie predávať prostredníctvom internetu za tisícky dolárov a dať svojich partnerov testovať na genetické ochorenia.

Žijeme v časoch, keď pätinu našich génov vlastní niekto iný, a nič netušiaceho človeka a jeho rodinu môžu prenasledovať po celej krajine, pretože rodina má vo svojich chromozómoch určité cenné gény...