Stratené evanjelium Judáša Iškariotského

Profil knihy je v jiném jazyce

Stratené evanjelium Judáša Iškariotského

Ikar - 2007
ISBN: 978-80-551-1529-0

Ikar (2007) 978-80-551-1529-0 280

V roku 2006 časopis National Geographic uverejnil reportáž o jednom z najdôležitejších biblických objavov modernej doby - o Judášovom evanjeliu. Bart Ehrman, autor historických bestsellerov, teraz odhaľuje, čo nám môže toto legendárne stratené evanjelium prezradiť o človeku, ktorý údajne zradil Krista.
Ehrman, ponúka fascinujúce rozprávanie o tom, čo v súčasnosti vieme o historickom Judášovi, o čo usiloval, v čo veril, čoho sa dopustil, keď zradil Ježiša, a prečo to vlastne urobil.
Autor zároveň čitateľovi vysvetľuje, čo je podstatou Judášovho evanjelia a aký je jeho vzťah k ostatným evanjeliám - k tým, čo sú v Novom zákone, ale i ku gnostickým textom raného kresťanstva.
Judášovo evanjelium predstavuje úplne nový pohľad na Ježiša, jeho učeníkov a jedného z najviac zlorečených ľudí, Judáša Iškariotského. Toto evanjelium vyvoláva množstvo otázok a Bart Ehrman na ne podáva jasné odpovede.