Líheň

Líheň Originální název: Líheň

Triton - 2009
ISBN: 978-80-7387-277-9

Triton (2009) 978-80-7387-277-9 480

Marika Zaháňská, mladá, sportovně založená žena, pracuje jako asistentka na vysoké škole. Kromě problémů v osobním životě a občas přečerpaného bankovního konta žije relativně spokojeně a všedně - do chvíle, než v uličkách za Knížecí na Praze 5 narazí na ozbrojeného násilníka a mladého muže, který ji pomůže z nesnází. Setkání otáčí její život vzhůru nohama, v průběhu hodin se dostává mezi mlýnská kola americké rozvědky pátrající po kufříkových atomových bombách a rusko-české mafie čelící nepříteli, proti němuž je CIA partou trampů na výletě. A tajemství, smrt nebo život, se ukrývá právě v Praze... (Založil/a: StOs)

ondrasek
  28. 10. 2012, 21:39
Začátek knihy velice solidní a celkem srozumitelný, postupem děje, jenž se soustředil na jednání jednotlivých postav, jsem přestával mít přehled o tom co kdo, kde a proč koná, do toho pro mě špatně pochopitelné M-pole... Prostě jsem se v tom ztratil a měl problém knihu dočíst.
Styl psaní (alespoň u této knihy, jinou jsem od autora zatím nečetl) je hodně odlišný od stylizace pana Kulhánka, což nevadí, každý autor má mít svůj, jelikož mi však byla kniha doporučena jako jemu podobná, jsem i v tomto ohledu zklamán. 50%.
svenny
  13. 9. 2012, 15:27
Dokonale vymyšlené. I když mám radši styl á la Koniáš, tahle dvojknížka mě úplně pohltila.

... jo a taky nevěřím, že umřela! ;-)
Zhabza
  12. 10. 2012, 21:57
Tato kniha stojí trochu mimo ostatní Žambochova díla, ale díky za tyto "experimenty". Koniáše nepřekoná, ale to by asi nikdo ani nečekal. Pro mě tahle kniha stojí mezi vynikajícími příběhy z Koniášem a o něco horším Baklym.
maciii
  22. 9. 2011, 23:44
Slabá imitace Jiřího Kulhánka, která není ani zdaleka tak vtipná, stylová ani odvázaná. Kdyby to bylo aspoň v něčem osobité tak jsem shovívavější, ale tohle jsem měla vyloženě problém dočíst.
Onyxia
  17. 7. 2011, 16:15
Autor neskývá ovlivnění Jiřím Kulhánkem...naopak z něho těží. Kniha je v určitých fázích dost komplikovaná- řekla bych překombinovaná, ale je to tím, že jeden z hrdinů je chytřejší než kterýkoliv člověk na planetě a nechápo jej ani jeho spolupracovníci. Nedá se tedy čekat, že by jeho výzkumy pochopil obyčejný čtenář. Počtení je to dobré, jen se mi nepodařilo tolik se ponořit do děje, abych se od knihy nemohla odtrhnout.
angua
  22. 9. 2016, 14:29
Protože mám tento žánr ráda, knížku jsem celkem rychle přečetla, ALE... Dle mého názoru je to knížka od muže pro muže, ale aby se to trochu opepřilo, tak psaná z pohledu ženy. Tedy tak, jak si myšlení žen asi muži představují, ovšem pánové- já to hlavní hrdince nevěřila a podle mně takto ženy nepřemýšlejí (tedy- všechny ženy neznám, takže možná se taková najde a autor ji možná i zná, co já vím :)) Jinak ale čtivé.
Kriggy
  3. 1. 2012, 21:16
Neni to tak dobrý jako Kulhánek ale i přesto sem se docela slušně bavil i když konec mi přišel hodně odfláklej
longwalker
  31. 8. 2010, 11:26
Zběsilá akční jízda která vás nenechá oddechnout až do konce.Hodne sem se bavil a už se teším na pokračování... Doporučuji všem kteřím se líby knižky od Jiřího (R)Kulhánka kteremu Žamboch LÍHNÍ vzdáva tak trochu hold...