Slovenská architektúra od Jurkoviča po dnešok

Profil knihy je v jiném jazyce

Slovenská architektúra od Jurkoviča po dnešok

Perfekt - 2007
ISBN: 978-80-8046-366-3

Perfekt (2007) 978-80-8046-366-3 196

Architektúra 20. storočia tvorí podstatnú časť stavebného fondu Slovenska. Absencia prehľadného sprievodcu sa stala inšpiráciou pre autora, aby mapoval najvýznamnejšie stavby Slovenska v priebehu 20. storočia. Mnohé z nich poznáme, sú originálne svojou mohutnosťou či špecifickým designom, ale mnohé z nich upadli aj do nechcenej anonymity, lebo zostali neviditeľné pod zásterkou modernosti, čo nás už nevzrušuje. Preto táto kniha je vybavená bohatým materiálom k bližšej identifikácii stavieb, ich charakteristiky a funkčnosti. Nechýbajú ani detailné fotografie, pôdorysy, mapky s vyznačenými polohami stavieb a presná adresa danej lokality. Kniha chce poukázať práve na originalitu a krásu stavieb, precíznosť staviteľov pri výbere štýlu k oživeniu domáceho prostredia, čo uvítajú všetci záujemcovia na potulkách za krásami Slovenska.

Matúš Dulla Matúš Dulla