Drsný spasitel

Triton - 2009
ISBN: 978-80-7387-242-7

Triton (2009) 978-80-7387-242-7 393
Triton (2007) 978-80-7254-964-1 437

Století válek mezi lidmi a bytostmi z Druhé strany reality změnilo svět. Možná je to jen zvláštní muž bez paměti, možná démon, netvor s okem nadaným vlastní zlověstnou inteligencí, který hledá odpověď na otázku, kdo vlastně je. Ve světě, kde jsou lidé jen trpěnými hosty, chovným dobytkem k ukojení chutí věčně hladových stvůr, jsou někdy zapotřebí i silnější zbraně, než je brokovnice nebo granátomet…Poutník hledající pravdu, vlastní minulost a svou ukradenou duši se nezastaví před ničím. Konec lidstva se blíží a on je ten, kdo apokalypse otevírá cestu. Zabránit jí může jen tvor zrozený z utrpení - Drsný spasitel. (Založil/a: StOs)

togaf
  9. 7. 2014, 13:45
Na můj vkus bylo v knize příliš mnoho tvorů - upíři, monstra, čarodějové, roboti, bohové, sem tam nějaký člověk. Ale ostravská část byla super a čím víc se blížil konec, tím větší měl C.R. smysl pro humor, černý humor samozřejmě.
Keatin
  6. 8. 2014, 20:27
Kvůli názvu a obrázku vyvedeném na přebalu jsem ke knize přistupovala se značným despektem. Nicméně, téměř okamžitě jsem se začetla a krapet mě mrzí, že jsem příběh kolem charismatického hrdiny dočetla. I když slovo charismatický je zde zřejmě diskutabilní. :) Zasazení do Moravskoslezského kraje a především do Ostravy, se mi, jako rodilé Ostravačce, víc než zamlouvalo. A naprosto jsem si zamilovala Micumu!!! Že nevíte, kdo to je? Neváhejte a čtěte! :) Je to poctivě a dobře napsaná kniha, která rozhodně stojí za přečtení.

Děkuji za doporučení uživateli Mikael!!!
ondrasek
  5. 2. 2013, 19:43
Na konci knihy se čtenář konečně dozví, kým je vlastně Drsný spasitel a co celé to jeho počínání mělo za smysl.
Pro milovníky fantasy a drsné akce je to tutově bomba, já osobně bych se obešel bez všech těch kouzel, bohů a démonů a přivítal bych trochu více srozumitelnosti v příběhu. Do čtení jsem se musel mnohdy nutit, a to neni dobrý, dávám 3 hvězdy.
rahzul
  28. 9. 2016, 16:46
Do své první knihy od Miroslava Žambocha jsem se zpočátku nemohl začíst a dlouho ležela jen na stole. Avšak poté, co se v příběhu rozjela nějaká akce, tak už se četlo jedna báseň. Hlavní hrdina si při pátrání po své minulosti s ničim nebere servítky a na potkání vraždí vše, co mu přijde do cesty. I když občas také nedopadne úplně dobře respektive vcelku. Část, kdy C.R. dorazí na upírské panství Lady Sereny byla úplně bombová. Hodnotím velice zvysoka a těšim se na další Žambochova díla.
Methat
  16. 1. 2013, 11:50
Kniha, v ktorej hľadá drsný spasiteľ svoju minulosť a spomienky, kto vlastne je. Začiatok knihy zaujímavý, postapokaliptický svet autorom je veľmi málo vykreslený, čitateľ si musí tvoriť svoje vlastné poznatky, čo sa stalo, prečo a v akom čase sa nachádzame. Takmer celú knihu si šiel spasiteľ za svojim cieľom, niektoré nápady sú dobré, vadila mi jeho nesmrteľnosť.
Autor v niektorých momentoch pridal aj čierny humor, po ktorých som sa musel usmiať. Posledné stránky knihy, kedy sa dozvedáte o tom, kto v skutočnosti drsný spasiteľ je, sú veľmi dobré a osobne ma prekvapilo, že po prečítanom epilógu mi bude C.R. s Micumou chýbať...

"Tři sta padesát šest koní? To je víc než slušné. Když ho napojíte na lis, můžete z mrtvol vytlačit vodu a masokostní moučkou hnojit pole."
"Jdeme. Tohle je propracovávání se potravinovým řetězcem a nemá smysl skončit v polovině."
"To chce asi hodně make-upu, aby člověk vypadal k světu i s takovým ksichtem."
Hedgehog
  1. 12. 2015, 21:53
Od začátku tajuplná hlavní postava mě nutila číst dál, dokud jsem se nedobral udivujícího odhalení. První kniha od Žambocha a i když to místy drhlo, byl jsem nadmíru spokojený. Postapokalyptický svět s postavami fantasy žánru je příjemně nakombinovaný a hlavně drsné pasáže skvěle vykreslené. I když houževnatost a tuhost některých postav byla možná až příliš za únosnou mezí.
Cermag
  15. 10. 2015, 13:57
Hodně netradiční kniha - propojit postapokalyptický svět s bohy/démony/mutanty/čaroději a ještě něčím nepopsatelným, je teda opravdu výzva :) A až skoro překvapivě to dohromady funguje. Jen konec byl i na mě už moc, tam už bylo těch entit a nepřátel trochu přehršel a příběh ztrácel kompaktnost.
Knihu dobře spojuje a nutí číst příběh samotného C.R., který hledá sám sebe a neustále se jeho původ pomalu odhaluje, nicméně nemá jasný cíl a ten se místy na můj vkus měnil až příliš často.

Ale jinak velmi dobře a čtivě napsané a autor si určitě zaslouží uznání za slušně fungující propojení několika různých směrů a světů.

btw, jsem zvědavý, jestli se podaří natočit film, na kterém se nyní pracuje (scénář napsal sám Žamboch)
onde
  20. 1. 2015, 9:54
První kniha, kterou jsem od Žambocha četl a byl to zážitek. Knihu jsem neodložil, dokud jsem ji nedočetl. Přesně můj šálek kávy. 5 hvězdiček je jasná volba.
Eskulap
  26. 1. 2016, 2:00
Žambochův cit pro detail a akci bere dech. Z Drsného spasitele bych vyzdvihl dvě věci: 1) hlavní postavu a sidekicka koně, kteří překvapovali a získavali na vrstvách na každé stránce a 2) prostředí, které si člověk může po přečtení "naostro" projít (okolí Ostravska). Ohromně zábavná záležitost.
Ondřej Novotný
  21. 12. 2015, 23:35
Tak pro mě naprostá pecka. V knize je všechno co má ve správné akční fantasy být. Až mě bylo líto, že se musím se C.R. rozloučit. Jen více takovýchto počinů! Vřele doporučuji!
Jacobs23
  16. 6. 2013, 17:18
Většinou mám knihu přečtenou za 2-3 dny, tahle mi trvala skoro měsíc!Musel jsem se přemáhat ke čtení, ale dočíst knihu je základ. Naštěstí se to vyplatilo, postupem času mě začínala čím dál víc bavit a nakonec jsem se od ní nemohl odtrhnout. Jen těch nadpřirozenejch věcí tam bylo moc. Každopádně můžu určitě doporučit a kdyby to někoho přestávalo bavit jako mě, tak už jen kvůli tomu konci, to určitě stojí za to!
lipo80
  13. 8. 2012, 13:50
Jedno velké ANO, podle mě nejlepší Žambochův počin... chystám se na něj znovu.. v knize je přesně to, co moderní čtenář takového žánru CHCE a taky to dostane...
Anatar
  30. 3. 2012, 8:05
Pro mě obrovské překvapení, protože to je první kniha co čtu od tohoto autora a skvělé! Připomíná mi to Zaklínače v postapo démonickém světě. Doporučuju.