Londýn - Kapesní průvodce

Londýn - Kapesní průvodce

Ikar - 2007
ISBN: 978-80-249-0865-6

Ikar (2007) 978-80-249-0865-6 119

Vreckový sprievodca po Londýne, ktorý obsahuje mapu, mapu metra a zaujímavosti, ktoré sa oplatia vidiet v Londýne.

prkali
  24. 5. 2016, 21:33
Já teda v Londýně nikdy nebyla, ale mentálně tam dávno bydlím. K tomuto pocitu mi pravděpodobně dopomohly knihy. Spousta knih (a možná pár filmů). A taky noviny. Např. v těch dnešních zkušená cestovatelka Iva Roze Skochová, která v Londýně určitě byla, se ve svém sloupku taxikářském zmiňuje i o těch londýnských:
...k Londýnu patří jejich elegantní taxikáři, kteří jsou známí po celém světě tím, že musí vědět, kde leží každá, i ta nejmenší ulička. Všichni tamní taxikáři musí prvně úspěšně složit test, kterému se říká 'Knowledge of London', a v průměru trvá každému taxikáři čtyři a půl roku, než ten test udělají. Teprv potom jim slavnostně dovolí koupit si černého taxíka za třicet tisíc liber. Londýnští taxikáři jsou lepší než satelitní navigace. Stejně ale pokaždé, když jsem v Londýně, mám tendenci je testovat. "Vzal byste mě, prosím, na Dornfell Street?" ptám se. Dornfell Street jsem asi hodinu předtím identifikovala na mapě jako zapadlou uličku někde v severním Londýně. "Samozřejmě madam. Preferujete, abych to vzal po Finchley Road?" říká taxikář.
"Já vás jen tak zkouším," říkám mu. "Vlastně chci jet na letiště Heathrow." "To je, madam, přesně kde?" ptá se taxikář.
Slušní, plní informací a navíc mají ještě smysl pro humor. Jak je nemilovat?