Pod kočičími hlavami

Pod kočičími hlavami Originální název: Pod kočičími hlavami

Triton - 2007
ISBN: 978-80-7254-959-7

Triton (2007) 978-80-7254-959-7 464

Město je prostředím pro specifický způsob života. Řídí se vlastními zákonitostmi, ovlivňuje své obyvatele a je živnou půdou příběhů, s nimiž se jinde setkat nemůžete. A stejně jako bují města, rozvíjejí se i jejich příběhy, legendy a mýty.

Antologie Pod kočičími hlavami takové příběhy přináší.Za zdmi, přes které jste nikdy nepřelezli, za vraty, kterými se bojíte projít, za nárožími utopenými v nekonečných stínech, pod víky kanálů... tam všude můžete zažít, co zůstává skryté před zraky ostatních. Město vám může být pomocníkem i překážkou. Je páteří kouzelných osudů, dýchá plícemi vlastních obyvatel a v jeho srdci vzniká cosi nové, nám tak blízké i odpudivé.

Třináct povídek českých autorů, třináct městských příběhů.

Do antologie přispěli:

David Bimka – Filip Gotrid – Alexandr Kazda – Jakub D. Kočí – Martin Kolář – Lucie Lukačovičová – Jaroslav Mostecký – Petra Neomillnerová – Jiří W. Procházka –Pavel Renčín – Michal Špaček – Františka Vrbenská – Miroslav Žamboch (Založil/a: StOs)