Království stínu

Království stínu Originální název: Diablo - The Kingdom of Shadow
Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Fantom Print - 2003
ISBN: 80-86354-26-1

Fantom Print (2003) 80-86354-26-1 367

Vizjereiský čaroděj Quov Tsin strávil skoro celý život výzkumem a složitými výpočty toho, kdy by mědo dojít ke znovuzrození Urehu, což je dávno ztracené město, jež množí považovali za bránu do Nebeských Výšin. A také místo, kde se nachází spousta pokladů.
Skupina žoldáků se vydává do ruin tohoto města, kde jsou díky určité konjunkci hvězd svědky znovuzrození města. Obyvateli jsou oslavováni jako hrdinové, ale sen o svatém urehu se pomalu mění v noční můru, když postupně mizí většina žoldáků a na světlo vychází, co je město ureh a jeho obyvatelé skutečně zač.
Příběh kapitána Dumona a nekromanta Zayla, kde se realita mění v něco úplně jiného.

Pro čtenáře od 14 let. (Založil/a: Parm)

HeM
  16. 7. 2013, 9:19
Nejlepší Diablo, co jsem asi četl, pěkně mě to překvapilo, myslel jsem si, že to bude stejná sračka jako Den draka, ale i tak tomu něco chybělo..
Alduin
  28. 5. 2015, 20:46
Kvalitně odvyprávěný příběh družiny dobrodruhů hledající Světlo světel, aby nalezli krásný sen, který se však velice rychle promění v nejhorší noční můru. Kapitán Kentril Dumon se svými společníky, Vizjereiem Quov Tsinem a tajemným nekromantem Zaylem s mluvicí lebkou Humbartem Wesselem poznají skutečnou sílu zla v roušce přátelského objetí obyvatel Urehu. Děj knihy je docela dobře předvídatelný. Kniha je dobrá na dlouhé večery a určitě potěší všechny zájemce o svět Sanctuary.
Neuroxerus
  5. 1. 2011, 20:50
Možná snad ještě lepší než Dědictví krve....od R. A. Knaaka se mi čte opravdu dobře. Těším se na další knihy Diablo a doufám že budou stejně kvalitní jako tahle....plně zasloužené 4*:-)