Tanec na paletě

Tanec na paletě Originální název: Tanec na paletě

Eroika - 2007
ISBN: 80-86337-70-7

Eroika (2007) 80-86337-70-7 262

Román tří generací žijících v jednom domě v severním pohraničí. Na sklonku socialismu sem přišly z Prahy žít dvě starší osamělé přítelkyně, asketka Blažena a požitkářka Charlotta, a začaly dům zvelebovat. Jenže po letech je dům najednou prázdný, i když jakoby připravený pro Eliščinu neteř a Blaženina syna, který se vrací z emigrace. Evžen a Eliška se spolu z počátku nesnášejí a vedou tichý boj. Eliška je nezaměstnaná a její syn David se dostane do party kriminálníků - dům je vykraden. Až třetí generace, Radka a napravený David, dovrší narychlo upečenou svatbou celou historii a do "domu s kotvičkou" se vrací život.

Děj románu se přímo váže k autentické postavě geniálního malíře Augusta Frinda, přezdívaného Brožík Šluknovského výběžku, který žil na přelomu 19. a 20. století. (Založil/a: al-ma)

dun
  26. 8. 2014, 12:42
Po všech těch knihách věhlasných autorek(ů) co čtu, to byla pro mne příjemná změna. Skvěle napsaný román z českého pohraničí začíná v době socialismu a je doveden až do současnosti. Jen škoda, že společnému životu Blaženy se Charlottou nebyl dán větší prostor, ta část se mi líbila nejvíc.