Harry Potter a relikvie smrti

Hodnocení:       92 %   (hodnoceno: 2763x)

Hodnotit tuto knihu můžete po přihlášení
Nemáte zde účet? - Rychlá registrace
Harry Potter a relikvie smrti Autor:
Originální název: Harry Potter and the Deathly Hallows

Fantasy / Dobrodružné / Pro děti

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Albatros - 2008

ISBN: 978-80-00-02122-5

Koupit knihu Koupit knihu
V oblíbených V oblíbených: 1298x    V přečtených V přečtených: 5390x  V knihovně V knihovně: 1435x      K přečtení K přečtění: 136x Právě čte Právě čte: 13x

7. kniha série Harry Potter.

Potterovská fantasy-sága se sedmým dílem uzavírá, nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - tentokrátdo posledního ročníku bradavické školy nenastoupí. Plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Vypátrání a zničení viteálů, do nichž Pán zla rozdrobil svou duši, je jedinou zárukou vítězství nad ním.

Komentáře ke knize Harry Potter a relikvie smrti:

Řadit:   Od nejnovejších  |  Dle kvality
Magyana
UŽIVATEL Magyana - 20. 5. 2013, 13:13
Inu, závěr je to slušný.
Vloupání na ministerstvo nebo ke Grigottovým bylo skvělé, bitva o Bradavice měla šťávu.

Je pravda, že stanovací pasáže by mohly být kratší, ale zase na druhou stranu je v tom potloukání od ničeho k ničemu dobře patrná beznaděj. Ron to vystihl krutě upřímně - "Nečekej, že budu radostí poskakovat a jásat, jen proto, že se objevil nějaký další zatracený krám, který musíme najít."

Smrt skřítka Dobbyho mě zasáhla, tohle byla rána pod pás.

Závěrečnou kapitolu jsem prochechtala, ta byla vysloveně imbecilní.
Albusi Severusi! HAHAHA!
Tiwala
UŽIVATEL Tiwala - 30. 9. 2012, 15:45
Dle mého názoru, druhá nejlepší z celé ságy. Na knížku jsem se těšila přes rok a měla ji přečtenou asi za den a půl. Rozhodně mi to nepřišlo nudné. Od zakončení této série jsem dostala přesně to, co jsem očekávala.
Antonín
UŽIVATEL Antonín - 9. 6. 2013, 7:55
Tato kniha je jedna z mých opravdu oblíbených. Hltal jsem každou stránku. Než kniha vyšla u nás, tak jsem měl už 2 měsíce koupenou poukázku, abych si ji mohl odnést rychle domů a číst. Přečetl jsem ji za 3 dny. A to jenom proto že jsem chodil do školy. Krásné uzavření ságy. Když jsem dočetl a zavřel knihu tak jsem řekl, " Já chci osmičku !!!" Opravdu doporučuji si přečíst celou ságu Harryho Pottera.
Tanmut
UŽIVATEL Tanmut - 13. 8. 2013, 13:21
Pompa, kýč, předvídatelnost, přeslazenost a cukrkandlový epilog - nesnáším epilogy a tenhle byl jeden z nejhorších. Kdybych neměl tu sérií rád, ani bych to nedočetl.
Abigor
UŽIVATEL Abigor - 18. 5. 2012, 10:58
Tak a je konec. Ta polomrtvá pasáž byla kýčovitá až do sedmýho patra, ale S. Snape mě dostal do kolen, takže se to vyvážilo. Tak a je konec. Už nikdy žádne HP nebude. To je hrozný. Ušli jsme spolu dlouhou cestu - od Kamene až po Relikvii to nějakej ten pátek byl, ale nelituju jediný minuty!
Scathach
UŽIVATEL Scathach - 4. 10. 2012, 16:50
Nikdy jsem nelitovala, a litovat ani nebudu, času, který jsem strávila s knihami o Harrym Potterovi. Všechny jsem přečetla aspoň třikrát, a ani to mi nestačí, protože vím, že se k těmto krásným a geniálně promyšleným knihám ještě vrátím. Miluji svět Harryho Pottera a jeho přátel. Harry Potter zůstává hluboko v mé paměti a srdci, je to krásný příběh, já nemám co vytknout. Dle mého názoru nemá Harry Potter a jeho autorka J. K. Rowling, v tomto oddělení knih, naprosto žádnou konkurenci.
Miss Utahraptor
UŽIVATEL Miss Utahraptor - 8. 9. 2011, 13:29
Poslední kniha veleznámé série dopadla přesně podle mých (nej)černějších očekávání.

Začněme od toho pozitivnějšího. Tím je sloh, bezpochyby kvalitní.
O něco hůř na tom bude čtivost a spád, které si, hlavně v první polovině, sem-tam vezmou volno.
Děj byl přinejmenším snadno odhadnutelný. Už po přečtení předešlého dílu mi bylo jasné:
a) kdo (pokud vůbec někdo) z ústřední dvojice hrdina × záporák pomaže pod kytičky
b) jestli je Sev "sviňa", nebo chudák
c) kdo si koho vezme
d) že mé, prozatím neodstraněné, oblíbené postavy dlouho nepřežijí
e) atd.

Celkově kniha vyzněla možná až příliš happyendově. "Ok, pár našich umřelo, ale nepřátele jsme napravili, nebo popravili. (Skoro) každý se šťastně vdá/ožení, založí si vééélikou rodinku a.... na filmovém plátně se to bude výborně vyjímat."
domingo
UŽIVATEL domingo - 9. 3. 2010, 1:48
Rowling úplně obrátila. Na začátku měla hromadu nápadů, ale neuměla psát. V posledním díle své ságy už píše téměř s naprostým přehledem, ale zase je schopná každou hovadinu roztahat na milión stránek. Zdlouhavá, úmorná a patetická bitevní scéna strašně nudí, navíc působí dojmem, jako by autorka celou tu dobu hromadila všechny fantasy relikvie a do sedmičky je napráskala s drtivou kadencí, asi jako když malý Dalí lítal po baráku a zadržoval stolici. Precizně napsané nic s očekávatelným koncem, těch pár zajímavostí (Snapeův příběh) se topí v kýčovitě láskyplné omáčce. A poslední kapitola? Ta vstoupí do dějin, bude se vyučovat na univerzitách po celém světě pod heslem "Čemu všemu se při psaní vyhnout: stručný výtah a úvod do problematiky." Tak neskutečně idiotskou snůšku pazgřivých kýčovitých debilovin svět neviděl, Daniele Steel by prskala závistí.

Takhle, celkově lze Potterovu ságu - vzhledem k očekáváním a střízlivým prognózám po prvním dílu - hodnotit jedině kladně. Rowling se vypsala, stvořila několik nadčasových postav, zaujala (to především), vydělala hromadu peněz a její dílo bude už navždy zapsáno v žebříčku nejvlivnějších děl světové literatury. Nejlepších ani náhodou - ale ani těch nejhorších. Upřímně řečeno, čekal jsem spíše to druhé - rád jsem byl překvapen.

(3/5)
PeťkaW.
UŽIVATEL PeťkaW. - 26. 3. 2013, 11:10
Dost mě zarazily některé komentáře pod tímhle dílem (konkrétně od uživatele HeM). Beru, že má každý svůj názor a nikomu nevnucuju ten svůj, ale ohodnotit něco Hrůza!, když to ani nedočetl... to je docela... no, nebudu sprostá.
Já se na poslední díl hrozně těšila a zároveň jsem měla i velké obavy. JK si naložila na záda dost těžký úkol, protože každý od posledního dílu hodně očekával a potěšte miliony čtenářů, z nichž každý má jiný vkus a názor na to, jak by měl poslední díl dopadnout. Od prvního dílu ušla autorka velký kus cesty, stejně jako její postavy. Vytříbil se její styl psaní, urovnala některé myšlenky a v závěrečném díle odpověděla více méně na všechny důležité otázky, které se s postupem děje nakupily v předchozích dílech. Co bych jí ale vytkla, byla snaha za každou cenu děj natáhnout alespoň nad 500 stránek. První polovina knihy byla zbytečně "přetažená", nezáživná, vedla odnikud nikam a naopak do druhé půlky bylo vecpáno všechno důležité a čtenář neměl prakticky žádnou možnost oddychu, protože se pořád něco dělo. Závěrečná bitva byla vskutku epická a závěrečné rozuzlení jsem musela číst dvakrát, abych pobrala, jak to vlastně s tím Harryho z mrtvýchvstání vlastně bylo. Co mě znechutilo, byl závěrečný epilog, který si podle mě mohla JK odpustit, ale stalo se. Snaha zavděčit se svým čtenářům v tomhle momentě nejspíš převládla nad zdravým úsudkem spisovatele. Budiž, nedá se svítit, zpátky už se to nevezme...
Ani tyhle chyby ale nic nemění na tom, že jde o důstojné zakončení jedné velkolepé ságy, kterou přečetly miliony malých i velkých čtenářů a která do velké míry ovlivnila dvě generace dětí a mnoho z nich přivedla ke čtení jako takovému.
Vikyna
UŽIVATEL Vikyna - 19. 9. 2011, 9:42
Když pominu epilog, ke kterému se stavím tak, že ten tam prostě není (:-)), tak fenomenální zakončení celé série. Nenechá čtenáře vydechnout od začátku do konce, stále se něco děje, snad jediná stránka není nudná. Je to knížka, od které se neodtrhnete.
Bloodym
UŽIVATEL Bloodym - 3. 12. 2013, 13:09
Ať se na mě nikdo nezlobí, ale přišlo mi, že Rowlingová si při psaní mimo Bradavice často neví rady. U poslední kapitoly se jasně projevilo na stylu psaní, že ji měla napsanou už roky. Byla tam cítit naivita prvních knih. Navíc jsem u téhle knihy už byla starší a začala mi vadit, jak to jen říct, plošnost. Prostě Zmijozel byl celý zlý komplexně, všichni patřili k Voldemortovi, zatímco tři ostatní koleje byly ztělesněním dobra. Proč Snape nebyl s Voldemortem bylo vysvětleno - láska. Ale proč se tedy Peter dostal do Nebelvíru?
I přes kritiku se mi poslední díl líbil, dostala jsem odpovědi na otázky, které jsem měla. Ale nebylo to tak dobré, jak jsem čekala, že bude...
Manon
UŽIVATEL Manon - 16. 12. 2013, 11:32
Prostě perfektní zakončení. Jeden by se až bál, jak bravurně zakončí celé dílo a jestli je vůbec možné, aby byl konec dostatečně úžasný, ale byl.
HeM
Hrůza!
UŽIVATEL HeM - 10. 8. 2012, 23:57
Hhh.. Chce někdo průvodce stanováním? Tak ať si koupí tuhle extrémně nudnou knihu, u které by usnul i Chuck (Norris).. Nepotřebuju číst o tom jak nějací puberťáci stanujou to je mi úplně šumák.. A neberte mě moc vážně, já jsem to nedočetl, za stanování jsem se nedostal, takže nemůžu plně posoudit, jestli kniha byla opravdu dobrá..
Ailees
UŽIVATEL Ailees - 19. 1. 2012, 16:24
Tohle paní Rowlingová tedy rozhodně nezvládla. Při čtení Fénixova řádu, a pak i Prince dvojí krve jsem se závěru tak nějak obávala - ale tohle předčilo i ty nejhorší představy. Děj se táhne, čtivost se vytratila... A ze závěrečného Harryho pochodu na poslední střetnutí s Voldemortem se mi téměř zvedal žaludek - kýč nade vše! A o chudákovi Severusovi radši ani nemluvit - po tom, co autorka udělala se Siriusem si tohle vážně mohla odpustit. Opravdu smutné zakončení jinak velice podařené série.
inhalium
UŽIVATEL inhalium - 7. 9. 2011, 20:18
Achjo, plochost nad plochost. Epilog byl k poblití. Snapeův příběh jsem tak trochu vycítila, což je dost zvláštní, ale je to tak. Tušila jsem to od pátého dílu. Ale o to nejde. I přesto, že Snapeův patron a jeho vysvětlení "Napořád" už fakt zaváněly kýčem a Harryho rádoby hrdinské postoje mi už lezly krkem, tak je to prostě fenomén mého dětství a prostě ho musím mít ráda. Asi se mi sedmý díl líbil ze série nejmíň, ale možná je to jen tím, že jsem čekala opravdovou pálku, po tom všem, co bylo. A kdo ví, třeba si k němu ještě najdu cestu ...
ilon-a
UŽIVATEL ilon-a - 28. 5. 2013, 23:32
No tohle už je hodně velkej rozdíl oproti prvnímu dílu... 7. díl už je hodně morbidní a chvílema trochu přehnanej. Taky mi tu chybělo prostředí Bradavic. A zakomponování příběhu Tří bratří bylo hodně zmatený a působilo to na mě dojmem, že autorka už neví co vymýšlet. Závěr byl docela předvídatelnej a očekávatelnej. Ale jako příběh Snapea zabodoval, ten byl pěkně krutej, z toho sem nemohla! A u Dobbyho mi taky ukápla slzička. Bitva o Bradavice byla fenomenální.
Takže celkové shrnutí je, že kniha je hooooodně napínavá, hoooodně emotivní a prostě stejně hodně dobrá jako předchozí díly. Nemůžu uvěřit tomu, že už je konec...
honzik10
UŽIVATEL honzik10 - 30. 12. 2012, 8:20
Asi s šestkou nejlepšé HP. Mně se vždycky líbí u knížek ty poslední díly. Já se napřed podíval na film ( to jsem udělal i s tima minulýma Potterama), takže jsem vždycky věděl kde jsou a co se bude dít, ale přesto to byla jedna z mých nejhezčích knížek. Nejlepší bylo, když to Voldemortem skončil.
Shifer
UŽIVATEL Shifer - 29. 6. 2012, 15:02
Mně je tak strašně líto, že už mám celou sérii přečtenou.
Harryho Pottera jsem začínala číst ve druhé nebo třetí třídě a všechny knihy už jsem četla opravdu snad stokrát.
Melindaaaa
UŽIVATEL Melindaaaa - 19. 5. 2012, 17:43
Mám všech 7 dílů jak v češtině, tak v angličtině a s každým novým čtením si připomínám, jak to bylo báječně strávených pár let s Harrym Potterem. Jestli ještě někdo někdy napíše tak skvělou sérii knížek, nejspíš už nebudu moci být šťastnější!
Halalí
UŽIVATEL Halalí - 16. 11. 2010, 18:56
Knihy Potterovské ságy mají proměnlivou kvalitu, po pohádkové jedničce, následují víceméně čistokrevné detektivky (dvojka a trojka). Poté začíná autorka rozehrávat temnější fantasty (Ohnivý pohár), docela ji to jde a Fénixův řád je dle mého nejlepší kniha série. Bohužel přímo po něm následuje nejhorší, neskutečně „vatový“ Princ dvojí krve. Relikvie smrti mají těžký úkol, musí být velkolepým zakončením sedmidílné ságy a zároveň musí pospojovat většinu slepých uliček a odpovědět alespoň na většinu nezodpovězených otázek, kterých se, za těch téměř třech tisíc stránek, objevilo spoustu. Autorce se to podařilo téměř dokonale, ale jako téměř všechny knihy série, jsou i Relikvie smrti „vatové“. Onou „vatou“ myslím děj neposouvající a postavy nerozvíjející text, ale to
vlastně není ani kritika, protože ona „vata“ je neskutečně
ribička
UŽIVATEL ribička - 14. 9. 2010, 22:26
Přesně. Byla jsem napjatá, když jsem začala číst, ale pořád jsem si říkala: Je to pohádka, je to určeno pro děti, musí to dobře dopadnout.... Ale když bylo po třech kapitolách o dva hrdiny míň a spousta dalších obětí na obzoru, skoro jsem se bála číst dál. A Snape - Masakr. Vymyslela to ta Rowlingová brilantně.
stepuli
UŽIVATEL stepuli - 18. 2. 2014, 18:46
Vzpomínám si na ten závod, abych stihla knížku přečíst, než někomu uklouzne jak to vlastně všechno dopadlo. Stihla jsem to a knížku jsem přečetla snad na dva zátahy. Druhou půlku jsem četla v slzách, u jiné knížky jsem se tolik nenabrečela (snad jenom Marley a já). Myslím, že knížka je důstojným závěrem, jenom mě trochu zarazilo zjištění, že vyvoleného z Harryho vlastně udělal Voldemort sám, ale hlavně že to všechno dobře dopadlo.
moonchild
UŽIVATEL moonchild - 21. 10. 2013, 12:23
Asi nejlepší kniha z Potterovské fantasy-sagy.Ze začátku jsem na něj nadávala a pak jsem si ho zamilovala.
Ginnidlo
UŽIVATEL Ginnidlo - 29. 9. 2013, 11:39
Epilog bylo to nejhorší, co jsem kdy četla. Budu dělat, že to v té knížce vlastně vůbec nebylo a nebudu to počítat do celkového dojmu a hodnocení.
Balu
UŽIVATEL Balu - 11. 9. 2013, 0:25
Poslední Potter naštěstí nešel příliš ve stopách předchozího dílu a utváří tak důstojnou tečku za celou sérií. Hledání nejprve viteálů, pak relikvií mě zaujalo svou propleteností jednak s ostatními postavami z minulých dílů, jednak s minulými díly celkově. Kniha pro mě vrcholí nikoli bojem o Bradavice nebo (nedejbože!) přeslazenou poslední kapitolou, ale Snapeovými vzpomínkami.
A jenom tak mimochodem, zadejte si do youtube "how harry potter should have ended" :-)
G8
UŽIVATEL G8 - 19. 2. 2013, 17:33
Podle mě zbytečně roztažená první polovina knihy, kdy se vlastně vůbec nic důležitého neděje. Pak se ale kniha rozjede a samotné finále naplnilo moje očekávání (i když ten epilog si Rowlingová mohla nechat od cesty).
Nantong
UŽIVATEL Nantong - 17. 2. 2013, 21:09
Pátrání po relikviích - jak pžasně to do sebe vše zapadalo, pro mě jednoznačně nejlepší díl z celé série.
Blueberry
UŽIVATEL Blueberry - 21. 4. 2014, 8:06
Co dodat? Epický závěr celého toho dlouhatánského putování Bradavicemi a světem kouzelníků. Záškolák Harry bojující rozhodující a konečnou bitvu mezi silami dobra a zla, která, jak všichni dobře víme, dobře skončí. Bylo mi velice líto, že už nebude nikdy další pokračování a vážně vkládám všechny své naděje do toho, že se Rowlingová umoudří a svým fanouškům nějaký ten příběh o kouzelnících ještě vytvoří. Nevím co je na tom pravdy, ale odněkud se mi doslechlo, že by prý údajně ještě mělo být nějaké to pokračování - nevím sice jistě, jestli v podobě filmu anebo knížky, ale ani nevím, jestli to není hoax. No, naděje umírá poslední.
gabce
UŽIVATEL gabce - 15. 2. 2014, 22:55
Už je to tady!
Konečně vysvětlení všeho a opravdu nezklamala. Skvělá opravdu skvělá. Přečteno za necelé dva dny a to, když jsem byla na praxi :D
Gigant
UŽIVATEL Gigant - 27. 12. 2013, 17:09
OBSAHUJE SPOILER!

"Ta kniha je ze dvou zcela neadekvátních částí". Tento citát je, zdá se mi, skutečně na místě. První cca polovina knihy je opravdu rozvleklá, doslova bezúčelná, děj je sice oživen různými epizodami, ale celkově působí až otravně. Naproti tomu druhá "polovina" (řekněmě poslední třetina) knihy je napěchovaná strhujícím dějěm, stojícím na postupném spojování logických nitek ze všech předchozích dílů. Honba za zničením viteálů je nesmírně akční a neúprosná. Kniha je zakončena, řekl bych, důstojně.

Znamenitý celkový dojem je pokažen nevyvážeností knihy, a osobně se mi nezamlouvala psychická labilita Rona (jakkoliv pochopitelná), na kterou bylo dostatek místa v předchozích knihách - celkem tedy 3* - 65/100.
Paity
UŽIVATEL Paity - 5. 9. 2013, 11:10
O moc lepší než předposlední kniha to není, ale znovu byl dán prostor Snapovi a tak hvězdu přihodím. J. K. Rowling ale už evidentně nevěděla kudy kam, pouze si byla jista, že další kniha musí vzniknout a pravděpodobně to má celé ukončit na dobro. To je ale žalostně málo.
kajas1993
UŽIVATEL kajas1993 - 22. 8. 2012, 21:24
Aneb jak si každý musel zamilovat postavu Severuse Snapea. Já ani neumím vyjádřit slovy, jak mě emocionálně rozsekala záležitost s Hedvikou, Dobbym, Lupinem a dalšími. Jak mi bylo líto, že tento příběh, se kterým jsem vyrůstala, opravdu končí. Přikláním se k názoru, že epilog působil poněkud hloupě, ale zbytek je prostě legen...dární.
včelka
UŽIVATEL včelka - 31. 12. 2011, 13:15
Tenhle díl se mi líbí ze všech nejvíc i když mě trochu mrzí,že se neodehrává v Bradavicích (kromě konce).Nicméně J.K.Rowlingovou musím pochválit za celou sérii a myslím,že mnoho dalších spisovatelů by si z ní mělo vzít příklad.
Hazakiros
UŽIVATEL Hazakiros - 31. 10. 2013, 16:21
Popravdě řečeno, poslední díl byl důstojným zakončením celé série. Je nutno si uvědomit, že to celé bylo určeno pro děti! Proto bylo nutné vytvořit sladký Happy end. A osobně jsem byl trochu překvapen, neboť bych čekal, že se HP dá dohromady s Hermionou.To by však zůstal Ron plonkový, pročež šalamounské řešení se JKR povedlo. A jsem potěšen i epilogem,včetně vzdání holdu mé nejoblíbenější postavě - Snapeovi.
P.S. chtěl bych dodat, že překlad Medkových je naprosto famózní. Četl jsem Fénixův řád ve slovenštině a nic moc. Hlavně u jmen se to hodně projevilo. Dumbledore -Brumbál , etc...
kklepkaa
UŽIVATEL kklepkaa - 20. 8. 2013, 15:34
Tahle série patří k mému dětství. To do Bradavic jsem utíkala, když jsem chtěla nebýt a i po letech je mi vážně líto, že je konec. Epilog už byl jen taková třešnička na dortu :)
Lúthien Celebrindal
Hrůza!
UŽIVATEL Lúthien Celebrindal - 28. 6. 2013, 0:37
Sem kdyby se podíval někdo nezasvěcený, tak by si musel myslet, že je to skvělá knížka a já se nestačím divit...

Bohužel musím souhlasit s několika (velmi) málo názory, které tu již byly napsány - je to slátanina, je to mnohem delší, než je třeba (a než je únosné!), většinu času se tam nic neděje a nakonec dobro zvítězí nad zlem a všichni jsou na sebe hodní, nepřátelé se stanou kamarády a taky mají spoustu dětí... ach jo, ten konec by mi nevadil tolik, kdyby nastal mnohem dříve!

Jo a taky jste si všimli, že to ničení viteálů je naprosto opsané z Pána prstenů?! Dokonce má Rowlingová tu drzost, že jedním z viteálů je opravdu prsten :-(
Kaat
UŽIVATEL Kaat - 29. 2. 2012, 22:48
Co otevřeš, když je ti smutno nebo když máš čtenářskou krizi? Harryho. Je tu vždycky pro tebe. Nemá cenu to dále komentovat. Je to klenot, je to moje dětství and, as they said, Potter was my marihuana before i got to the hard literature.
hasickat
UŽIVATEL hasickat - 16. 8. 2011, 14:13
Podle mě nemá smysl psát chválihodné komentáře, ani vlastně jakékoliv jiné komentáře. Příběh Harryho Pottera se ani zdaleka nedá shrnout do pár řádků. Je to fenomén. A příběh, který Vás vtáhne do děje. I moji rodiče prohlásili, že tak úžasně propracovaný a promyšlený pohádkový příběh snad v životě nečetli.
Ryan
UŽIVATEL Ryan - 13. 2. 2014, 9:51
Finále, jak má být. Rowlingová závěrečnou zápletku okolo relikvií, příslušnosti hůlek, odtrženejch částí duše atd. zamotala, jak jen to šlo, že vám z toho při troše nepozornýho čtení může vzniknout menší guláš. Jatka hlavně v závěru asi nutností, byť odrovnání třeba jednoho z dvojčat hodně zamrzí. Přišla by vhod poslední kapitola o budoucím osudu hlavních i vedlejších postav, který se v příběhu vyskytli, ale místo toho jsme se mohli zasmát tak napůl záměrně vtipnýmu epilogu, kterej má jako jedna z mála věcí v posledních dílech Harryho Pottera daleko lepší vyznění ve filmu, protože tam mu dává auru nostalgie legendární Williamsův soundtrack Leaving Hogwarts.
Kagome-chan
UŽIVATEL Kagome-chan - 8. 8. 2013, 20:43
Bez Harryho by moje dětství nebylo tak hezké, těšit se pokaždé celý rok na další díl bylo prostě skvělé. Díky vám za to, paní Rowlingová. Ve svých deseti, kdy jsem Kámen mudrců četla, jsem opravdu napůl doufala, že mi z Bradavic přijde dopis (samozřejmě se tak nestalo, ale to mi nezabránilo v tom, abych si ho prostě nenapsala sama :D). A je mi jedno, že bych na knihy měla s odstupem času možná jiný názor, tahle série prostě patří do mého života a vždycky patřit bude :)
Ačkoli nejvíce se mi líbil Vězeň z Azkabanu a Ohnivý pohár :)
Michaela90CZ
UŽIVATEL Michaela90CZ - 7. 11. 2012, 22:23
Harry Potter - dílo mé generace, které mě čtenářsky provázelo tolik let. To je jedna z mála knížek, kde nemůžu být vůbec objektivní. 7 je šťastné číslo a i když to zní pateticky, Rowlingová si ty miliony $ zaslouží, přiměla zas děti (i dospělé) číst
Harris
UŽIVATEL Harris - 3. 10. 2012, 21:47
Do poslední chvíle jsem Snapea pokládala za hajzla, ale jeho životní příběh mi vehnal slzy do očí.
jirkam
UŽIVATEL jirkam - 17. 8. 2012, 18:29
A jde se na finální lov. Opouštíme bezpečí Bradavic a vydáváme se na strastiplnou cestu divočinou, kdy hodláme uštědřit smrtící zásah samotnému Pánu Zla. Tato kniha je mnou nejoblíbenější z celé série a to především díky úžasnému epilogu, který brilantně uzavřel mou nejoblíbenější knižní sérii. Celá kniha je nesmírně napínavá, naprosto odlišná od všech předchozích dílů a ačkoliv je velice čitelná a předvídatelná, není to na škodu. Skvělé dokončení série, na kterou nikdy nezapomenu.
Kulekunka
UŽIVATEL Kulekunka - 6. 8. 2012, 1:08
To čekání bylo nesnesitelné. Už několik předchozích dílů jsem z nouze četla v originále. A i když většinou nejsem nedočkavý hysterický fanoušek, tak na tuto knížku jsem se třásla jako malá. A potom jsem se třásla už doopravdy :-) I když to není úplně kniha pro dospělé, tak pro děti vhodná není už zaručeně. Složitost a propletenost dějů je prostě nutná pro rozmotání toho, co si autorka předchozích 6 knížek zamotávala :-D Ale zvládla to velice elegantně :-)
ZlatiHra
UŽIVATEL ZlatiHra - 15. 3. 2012, 23:14
Absolutní špica! Rozhodně nejpřekvapivější kniha z celé série! Dokonale zapletená historie, v životě bych něco takového nečekala! Od chvíle přečtení se stal ten zapšklý morous s černými mastnými vlasy mojím velikým vzorem skvělého charakteru! Tuto knihu nejde hodnotit jinak, než 120%!!!
monsulka
UŽIVATEL monsulka - 10. 3. 2012, 22:31
Musím rozhodně souhlasit s předešlými komentáři. Nemá cenu natahovat mé hodnocení, celou sérii jsem hodnotila 100 % a tenhle díl je mým nejoblíbenějším ze všech. J.K.Rowlingová je rozhodně podle mě geniální spisovatelka, která pomohla monoha lidem vnímat svět jinak, než jen v realitě.
Princ Eugen
UŽIVATEL Princ Eugen - 13. 10. 2011, 21:36
Věta paní Weasleyové a její proměna v zuřivou lítici v BATTLU s Belatrix je jedním z důvodů, proč těch posledních 150 stránek přečtu vždycky (tj. 2krát) za hodinu.
Dost dobrej konec:)
Raggen
UŽIVATEL Raggen - 26. 7. 2011, 8:03
Perfektní zakončení celé ságy.. Nezbývá než jen chválit a chválit... :o). A čekat, jestli bude nějaké pokračování...:o). Myslím, že to by si nikdo z věrných fandů nenechal ujít ;o)
Lomeril
UŽIVATEL Lomeril - 3. 3. 2011, 15:08
Já se přiznám, mně se Snapeův příběh moc nelíbil. Byl prezentován tak, jako by jediné, co je na Snapeovi dobré, byla láska k Lily. Vážně? Vážně máme věřit, že byl ochoten položit život pro šestnáct let mrtvou ženskou? Pro mě to byla zrada, která sebrala Snapeovi polovinu jeho hloubky. Proč by se měl obrátit k dobru sám od sebe, proč by měl mít nějaký vnitřní souboj mezi svým zlým a dobrým já? Může přece milovat ženskou! Proti Snapeově lásce k Lily jako takové vcelku nic nemám, ale jako jediný důvod Snapeova obrácení k dobru mi nestačí.
K epilogu se vyjadřovat raději nebudu. (Můj osobní názor je, že ho tam dolepila nějaká zběsilá fanynka bez vědomí JKR)
Ale ne že by knížka neměla dobré momenty. Brumbálův příběh je výborný, moc se mi líbila linie s odcházejícím Ronem, vydíraný Láskorád a dokonce i většina závěrečné bitvy. Knížka jako taková není špatná, jen některá kontroverzní rozhodnutí neměla být udělána.
kat
UŽIVATEL kat - 3. 2. 2011, 12:26
Když jsem to poprvé narychlo přečetla, tak nadšená jsem nebyla. Podruhé, kdy už jsem četla v klidu, jsem si knížku zamilovala. Opravdu krása a je mi vážně líto, že už to všechno končí.
Honey0105
UŽIVATEL Honey0105 - 9. 11. 2010, 19:12
Sice chytlavé-Rowlingová o svůj styl nepřišla, ale z knih mě bavila asi nejméně. Přečetla jsem jí jen jednou a.. Úplný konec byl tedy dost směšný a hodně přechozích scén bylo velice přehnaných! Chápu kouzelný svět a tak, ale v tomto díle už bojují snad i kouzelné mušky a možná by se tam našel i Shrek a lev Alex z Madagaskaru. Co se mi líbilo bylo rozuzlení se Snapem-to jsem opravdu nečekala a bylo to poměrně promyšlené. Ale jinak jsem si od tohoto dílu slibovala něco lepšího.
Ajinka126
UŽIVATEL Ajinka126 - 12. 5. 2014, 13:43
Nestydím se přiznat, že jsem velký fanda Harryho Pottera. Vyrostla jsem s nimi. A smutné je, že jsem nejdřív sledovala filmové adaptace a když na můj v kus přicházely do kin moc pozdě (rok, dva se přeci vydržet nedá :D), tak jsem sáhla po knize. Bylo to moje nejlepší rozhodnutí! Film se knize těžko vyrovná, protože si přiběh ohýbá, jak se scénáristům zrovna hodí. Poslední díl je skvělý. Buď měla Rowlingová nesmírné štěstí, anebo to mělo dopředu krásně naplánované, protože všechno do sebe zapadá.
Kitamita
UŽIVATEL Kitamita - 16. 10. 2013, 21:18
S Harrym jsem vyrůstala, začala jsem ho číst ve svých 12 letech a při každém vydání dalšího dílu jsem se po něm hned dychtivě vrhla. Za mě nejlepší Princ dvojí krve, Relikvie smrti a Ohnivý pohár - tyhle tři mě bavily nejvíce. Jenom mě naštval epilog na závěr Relikvíí ten si Rowlingová mohla odpustit, protože z toho rázem udělala tak sladký happyend až jsem litovala, že jsem to vůbec četla. Prostě skvělá knížka, co spoustu dětí "naučila" číst. ;-)
lenisko
UŽIVATEL lenisko - 6. 1. 2013, 10:45
Není to ani pár hodin, co jsem dočetla poslední díl a po Bradavicích, Harrym, Snapeovi a dalších postavách se mi začalo stýskat (stejný stav nastal při přečtění Pána prstenů). I když už nepatřím zrovna do kategorie děti/mládež, náramně jsem si tento díl i celou sérii užívala. Tento díl navíc považuju za nejlepší.. Rozepisovat se zde o něm nechci, jelikož každý vidí knihu jinak.. a to, co mi kniha dala, si také nechám pro sebe.. (Jen pár slov k poslední kapitole - možná je zbytečná, možná ne, ale každopádně si dokážu představit Harryho a Ronovy děti v novém knižním dobrodružství.. A to se mi na tom hodně líbí.. :-D ) Za vše patří J.K.Rowlingové největší díky a velká úcta :-)
antiKamenjak
UŽIVATEL antiKamenjak - 19. 12. 2012, 15:25
Harry Potter je série knih, které jsem četl od dětství a vyrůstal s hlavními postavami. Po každé přečtené knize jsem šel do kina a mě jako malého tato kniha opravdu neskutečně bavila. Dnes už bych po ní ovšem asi nesáhl. I když kdo ví, třeba se jednou dostaví nostalgie.
Mikka
UŽIVATEL Mikka - 25. 7. 2012, 12:11
Je tu velké finále! A já nemůžu najít jedinou věc, která by nebyla kladná! Rowlingová dokázala děj vybrousit do dokonalosti a od první knihy je kvalita zárukou. Zároveň oceňuji jak je vše krásně propojené, a proto je zde důležité, aby čtenář opravdu přečetl každý díl. Nevím, co ještě všechno napsat. Vím ale jistě, že k této sáze se určitě vrátím. Děkuji paní Rowlingová!
Snowfall
UŽIVATEL Snowfall - 24. 7. 2012, 11:27
Maličko lepší než předchozí díl. Rowlingová se pokusila z HP udělat dospělou literaturu. Bohužel to nefunguje, to co má být srdceryvné je patetické a to co strašidelné směšné. Vesele se tu vaří z vody, z minulosti mnohých postav není nic vysvětleno a ten konec? Stupidnější konec si nedovedu představit. Škoda, že jsem fandil Voldymu.
Slavka
UŽIVATEL Slavka - 25. 3. 2012, 20:35
Polovinu knihy jsem četla jedním dechem, polovinu jsem četla spíš ze zvědavosti a proto, že jsem chtěla vědět jak to dopadne. Konec mě upřímně řečeno trochu zklamal, nevím co jsem čekala, ale určitě ne to, že po pár letech se dostanu do situace, kdy zapřemýšlím, zda už to bylo dopsáno a "jak to vlastně dopadlo". Možná skleróza. Ale minimálně půlka této knihy stojí za to ;)
čarodějka999
UŽIVATEL čarodějka999 - 13. 3. 2012, 21:34
O víkendu konečně dočtena celá serie. Všechny knížky bez chyby.Vtáhli mě do děje, představivost fungovala na plné obrátky, no co víc si přát. Pro srovnání dokoukám znova na film a po nějaké době se zase ke knížce vrátím.
Rychart
UŽIVATEL Rychart - 6. 2. 2012, 19:30
S Harrym Potterem jsem vyrůstal a poslední díl je mým nejoblíbenějším a rozhodně mě nezklamal, právě naopak! Jako všem dílům HP dávám 100%, protože J. K. Rowlingová mi svými Díly dala prožít rozmanitou škálu silných emocí - a tak si představuji umění.
marphy78
UŽIVATEL marphy78 - 12. 12. 2011, 13:22
První polovina knihy mi přišla zcela nezáživná, čekal jsem spád od začátku do konce, protože to byl poslední díl této ságy. V polovině začíná nabírat děj tempo, až do samotného vrcholu bitvy v Bradavicích, kde se děj zasekne v kapitole - King´s Cross. Po zmatení se opět dostaneme do bitvy, která, seč je dobře promyšlená, nabírá trošku rychlý spád. Čekal jsem od konce trošku víc, šest dílů čekáte než se HP utká s Voldemortem a pak to nakonec skončí pár stránkami. Ale i tak dávám 5* , jakožto zakončení celé ságy, které mě bavilo, i když kapitolu po 19 letech bych nejraději vytrhl z knížky.
CreatorJH
UŽIVATEL CreatorJH - 20. 11. 2011, 17:20
Stále si pamatuju, jak jsem knihu četl a říkal si pro sebe, že mi něco chybí. Nebo spíš, že je tu něco navíc. Samozřejmě - Potter je moje srdcová záležitost. Ale první půlka knížky se mi zdá celkem nezáživná (až na některé světlé momenty). Od Gringottových kniha nabere šílené tempo a v tom prakticky jedete až do samého konce (jehož potenciál zůstal trochu nevyužit). Nicméně z knihy jsem si odnesl jen to nejlepší a sedmý Potter patří jednoznačně mezi ty knihy, které se v prachu na poličce válet nebudou.
eormis
UŽIVATEL eormis - 10. 8. 2011, 18:41
Skutečný vrchol série, uchvacující, dobře promyšlený díl s fantastickými odhaleními,...prostě jestli si něco opravdu stojí zato přečíst, pak je to tohle!
Adys
UŽIVATEL Adys - 11. 7. 2011, 21:57
dokonalé...ikdyž asi nebudu ta nejobjektivnější,protože na tomto veledíle jsem vyrostla.Každopádně kniha je úžasně napsaná,děj šlape jak má (nenudila jsem se ani chvíli,ikdyž ano Epilog tam být nemusel) a kapitola Znovu v lese je nejlepší kapitola jakou jsem kdy četla...
jakub.s
UŽIVATEL jakub.s - 27. 5. 2011, 15:14
Skvělá tečka za celou ságou. Po vzrušujícím začátku a smutném konci Hedviky a Moodyho přichází ne moc zábavná část, každopádně děj stagnuje (že by s dalšími úmrtími - zdravíme chudáka Dobbyho) a konec je naprosto dokonalý. Habaďůra á la osmý viteál, ale i dojemný příběh Snapea a dokonalé provázání s předchozími díly prostřednictvím příběhu obyčejných duchů, to všechno mě dostalo. Jen mě trochu zklamal ten nadbytečný epilog "O devatenáct let později" - ale zase... proč ne.
xxFanyxx
UŽIVATEL xxFanyxx - 25. 4. 2011, 7:39
Podle mě druhá nejlepší z celé řady. Řekla bych první kdyby konec nebyl zklamáním. Možná je to krutý, ale Harry měl zemřít, bylo to jasně dané příběhem. Nevím jestli Rowlingová tuhle konečnou zápletku, která zachrání Harryho měla vymyšlenou od začatku nebo až během psaní se jí ho zželelo, ale na konci to rozhodě vyvolá strašné zmatky. Ale jinak napsáno neuvěřitelně poutavě a přečte se celá knížka jedním dechem.
honzajh
UŽIVATEL honzajh - 11. 2. 2011, 10:32
Povedený závěr u kterého mi vadila jedna vada na kráse, a to kdy se Harry probudí poté co na něho Voldemort poslal smrtíci kletbu, tak chce Voldemort zjisti jestli Harry opravdu je mrtvý tak tam pošle Malfoyovou ženu a ta řekne, že je mrtvý, ale Voldemort pozná kdy mu někdo lže tak proč to nepoznal, ale jinak výborná knížka.
vojtechadamcik
UŽIVATEL vojtechadamcik - 25. 12. 2010, 20:48
Triumf! Snad jinak se nedá označit poslední kniha Harryho Pottera. Nejen, že na téměř šesti stech stránkách je víc děje než ve všech předešlých knihách dohromady, ale nové pohledy na životy hlavních postav (např. Brumbála či Snapea) mě opravdu překvapily. Zasloužených 5 hvězd.
Eirene
UŽIVATEL Eirene - 26. 9. 2010, 20:45
Pro mě tenhle díl paní Rowlingová úplně zazdila epilogem a smrtí Severuse Snapea. Tahle knížka pro mě byla naprostou povinností, protože jsem na HP vyrůstala, ale musela jsem se do čtení nutit.
GAM3R22
UŽIVATEL GAM3R22 - 5. 8. 2010, 18:56
Já mám obecně rád knížky o Harrym Potterovi, taky jsem celý příběh pročetl už několikrát, ale k téhle knize se opravdu rád vracím, je to podle mě nejlepší kniha, je plná zvratů a nečekaných odhalení. Jak říkám, tuhle knihu mám rozečtenou snad popáté, či pošesté a pořád mě to ještě nepřestalo bavit, stejně jako ostatní knihy ságy, smím-li to tak nazvat. Jsem zvědavý, jak bude vypadat film a určitě si na něj zajdu.
Petko92
UŽIVATEL Petko92 - 20. 7. 2010, 22:33
Za najväčšie plus, čo môžem dať tejto autorke je to, ako sa tie časti zaradom vyvíjajú, či už si toho bola vedomá alebo nie. Keď dám synovi do ruky prvú časť, keď jemu bude 11 (aj keď som od toho ešte moc ďaleko :D) tak sa nato bude dívať ako na knihu na dobrú noc. Ale ako budú roky plynúť a on bude čítať časti ďalej, tak už tieto knižky budú súčasťou jeho prelomu detstva a dospelosti. Dostane z nich nie len rady ako čeliť istým výzvam, ale aj ako čeliť každodenným problémom s ľuďmi, s rodinou, alebo prvou láskou. Táto autorka dala v knižnej podobe to, čo podľa mňa zatiaľ nikto iný nedokázal. Dačo, čo mohlo byť súčasťou našeho detstva aj dospelosti... A to milí moji, je veľké plus...
Piinkpet
UŽIVATEL Piinkpet - 10. 3. 2010, 17:40
Vynikající! To temno všude kolem, ten strach a to napětí. A závěrečná bitva? Bezkonkurenční!
anailer
UŽIVATEL anailer - 8. 7. 2014, 18:04
Celou HP ságu mám přečtenou nejméně stokrát a provází mě už od nějakých..hmmm,sedmi let,co si pamatuji? Každopádně žádnou jeho knihu nehodnotím jinak než za pět,a to i přesto že v poslední době mě už jeho čtení výrazně omrzelo.
Smilty
UŽIVATEL Smilty - 12. 1. 2014, 11:03
Celá série knížek o Harrym Potterovi mě moc bavila a tato poslední kniha celé série splnila moje očekávání.. Skvělé zakončeni, moc dobře se mi kniha četla a měla jsem ji přečtenou za chvíli.Škoda, že už je konec..
Marťa Vachová
UŽIVATEL Marťa Vachová - 30. 11. 2013, 12:14
Závěr - super! Paní spisovatelka to musela mít promyšleno už hodně dlouho dopředu. Jenom to trochu pokazil její epilog. Zatím nemohu přijít na to, proč se rozhodla pro dobu za 19 let. Osobně si myslím, že by se to tam bez toho obešlo.

Knihy H.P. miluji! Nikdy jsem nečetla jejich český překlad - nemohu posoudit. Proto se mi možná i líbí, že nejsou změněny. Nevím. Líbí se mi i jejich namluven forma od skvělého baviče Stephena Frye. Opět v angličtině. Filmy mají také něco do sebe... ale nikdy bychom neměli srovnávat knihu z filmem. To přinese určitá zklamání. Je to totiž dílo samo o sobě a zaslouží si vlastní hodnocení.
LadyAnn
UŽIVATEL LadyAnn - 22. 10. 2013, 22:17
Rozhodně to není nudná knížka. :D Myslím, že je to snad ta nejlepší, ze všech sedmi, je akční. Četla jsem ji snad 5x a nikdy mě nepřestane překvapovat. Tohle je prostě knížka, ke které se musím co několik málo let vrátit!!
flagrin
UŽIVATEL flagrin - 16. 9. 2013, 18:27
Natahování zkrátka poslední díl potřebuje, abychom se dostatečně připravili na konec. Rozuzlení bylo super, jestli přesně tohle někdo předvídal, tak kecal. Postav mohlo umřít klidně víc, nešetřil bych s nimi( třeba Lenka Láskorádová, Dráp nebo Hagrid- u těch by se dobře brečelo). Škoda, že Rowlingová nepochytila to, čím nás Martin tak naplnil a skoro v každé kapitole někdo umře :)
ZairaMisha12
UŽIVATEL ZairaMisha12 - 8. 8. 2013, 11:26
Nedokážu říct, jak moc se mi celá sága o Harrym Potterovi líbila! Nakonec jsem ráda, že mi máma knihy zakazovala, když jsem byla menší. Tehdy bych je jen těžko docenila. Musím uznat, že fantazie Rowlingové nezná hranic. Podle toho, jak se knihy postupně vyvíjely, musela mít všechno naplánované ještě předtím, než napsala 1.kapitolu 1.knihy.

Poslední 3 knihy jsem přečetla během týdne, nedokázala jsem se odtrhnout. Jediná místa, kde jsem se ke čtení musela nutit, byly pasáže se stanováním, přišly mi zdlouhavé a trochu o ničem. Ale i tak tam měly své místo.

Celkově se mi ale kniha líbila. Co mě však mrzelo nejvíc, byla smrt Lupina a Tonksové. Ty dva jsem si během čtení nehorázně oblíbila. Pravda, nejspíš to mělo být symbolické - dala jim syna a pak z něj udělala sirotka...
Kladivoun
UŽIVATEL Kladivoun - 26. 6. 2013, 15:22
Krátce po vydání knihy můj spolužák knížku přečetl a pak měsíc ve škole kouzlil, říkal jsem si, že je magor, o pár měsíců později jsem knížku přečetl sám a kouzlil jsem ve škole taky, natolik to byl silný zážitek a o to víc, když člověk s Harrym vyrůstá a najednou si uvědomí, že je konec příběhu.
MarkoKalezic
UŽIVATEL MarkoKalezic - 11. 5. 2013, 19:28
Úžasné završení série. Přes celkovou nudnost děje si myslím, že velkolepější závěr nikdo nemohl čekat.
Voldemort333
UŽIVATEL Voldemort333 - 11. 4. 2013, 9:17
Závěrečný díl, celé HP ságy je epický závěr, na který jsme čekali. Vřele doporučuji i nový román J.K. Rowling - Prázné místo, který nyní vyšel i v češtině - http://www.reflex.cz/clanek/co-vas-zajima/49998/ukazka-z-nove-knihy-j-k-rowling-prazdne-misto.html
doubek
UŽIVATEL doubek - 7. 10. 2012, 18:05
Já být Rowlingovou tak bych nikdy Freda nezabila...
Byly to pro mě nejlepší, nejvtipnější a nejbláznivější lidé s nadhledem.
velká škoda.
Nika17
UŽIVATEL Nika17 - 21. 6. 2012, 10:51
A mám přečteno. Dlouho jsem knihám o Harry Potterovi odolávala. A najednou mám dočtený i poslední díl a je mi smutno. Smekám před paní Rowlingovou, celý děj propojen od první knihy.
Snape nakonec jedním z největších hrdinů, stejně jako Dobby, Lenka a Nevill.
Moc ráda se ke knihám vrátím.
Marťafon28
UŽIVATEL Marťafon28 - 9. 4. 2012, 14:59
Všechny knihy Harryho Pottera jsem si oblíbila a těším se, až si je znova přečtu. Úplně mě vtáhly do děje a myslím si, že takové by správné knihy měly být. Tento díl mě hodně zaujal a četla sem ho s obrovským nadšením (jako ostatně všechny díly). Opravdu super!!
Sagittarius
Hodnocení
UŽIVATEL Sagittarius - 22. 3. 2012, 15:54
Tahle série měla mít 5 knih. Po skvělém závěru čtyřky by byl finální díl, kde by se všechno rozhodlo. Takhle se to jen natahuje a přestává to být logické a zajímavé.
optimistick
UŽIVATEL optimistick - 1. 2. 2012, 14:19
Všichni jsme myslím vkládali do posledního dílu něco, co nás mělo naplnit a uzavřít tuto heptalogii s velkým "THE END" na konci strany .To tam sice napsané je, ale kýžený výsledek se nedostavil. Tím dle mého tato série neztratil na kráse, možná maličko.:) Jsem prostě fanoušek Harryho a i když se některým konec nelíbí, tak kvůli tomu nevyhodím všechny knihy do koše, ale nechám si je v knihovně, možná na ně někdy opět nostalgicky sáhnu.:)
Rubanečka
UŽIVATEL Rubanečka - 29. 1. 2012, 15:08
Harry Potter není jenom série knih...je to pojem, filosofie...je to zkrátka příběh jedné generace. Generace, dokteré se hrdě počítám!
Lucip
UŽIVATEL Lucip - 13. 1. 2012, 14:30
Čekala jsem, že poslední díl bude trochu slátanina, ale že až taková, to teda ne. Nejhorší kniha, co jsem kdy četla. Roztahané, naprosto o ničem, bez náboje no a poslední kapitola?? Škoda mluvit. K pozvracení! Ale je pravda, že kniha byla pod tíhou davového šílenství určena náctiletým dívenkám, které tento ubohý a kýčovitý konec ocení. Kdyby autorka napsala kvalitních 200 - 300 stran, jako u dřívějších dílů, udělala by lépe. Dávám dvě hvezdičky jen kvůli ostatním dílům, protože na ty nedám dopustit.
Nikk
UŽIVATEL Nikk - 6. 1. 2012, 16:29
Poslední díl měl v sobě nejvíc děje, takže mě i hodně zaujal. Nedokázala jsem prostě nic jiného, než číst a číst pořád dokola se zatajeným dechem. Nečekala jsem na tento díl moc dlouho, takže mě ani nijak nezklamal. Spíše nadchnul.
hanul.s
UŽIVATEL hanul.s - 28. 12. 2011, 19:54
Pro mne bude Harry Potter na vždy Kniha mého srdce! Perfektní, neuvěřitelné, úžasné! Nic víc, nic míň!
Faira
UŽIVATEL Faira - 12. 12. 2011, 18:30
Od přečtení šestého dílu uplynula až příliš dlouhá doba a já trochu smutně zjistila, že mě to nebere tolik jako dřív. Člověk by se nikdy neměl tolik těšit, může se dočkat zklamání.
Na jednu stranu skvělý závěr, perfektní finále, ale nebylo to přesně to, co jsem od posledního dílu čekala.
rogalka
UŽIVATEL rogalka - 19. 11. 2011, 13:30
tohle je nejelpší knížka, kterou jsem kdy četla, i když některé kapitoly (Nádraží King's Cross a O 19 let později) byly příšerné :)
Rowlingová výborně popisuje tu závěrečnou bitvu, ale zase si mohla odpustit Harryho monolog, když kolem sebe krouží s Voldemortem, ale asi tam měl být, jinak by to bylo zmatené... ale kapitola Sedm Potterů je také skvělá a zvláště ve filmu :D když jsem se ještě koukala na bonusové DVD, jak tu scénu natáčeli, docela jsem se zasmála :) ale bylo mi hrozně líto profesora Snapea...
zkrátka úžasná kniha
Jammel
UŽIVATEL Jammel - 26. 10. 2011, 19:23
Knížka, kterou jsem doslova "zhltla" skoro za týden a ještě ke všemu ve formátu pdf (a to elektronickou formu knihy vyloženě nemusím). Paráda! Ani nevím co dodat, příběh mne naprosto pohltil, dokonce víc než film :-)
Hacune
UŽIVATEL Hacune - 17. 10. 2011, 14:48
...eh...skoro mi to připadá jako by paní Rowling docházel kriticky dech...první polovinu knížky jsem doslova přetrpěla, abych si pak užila poměrně krátký konec (navíc předvídatelný) a nakonec se málem pozvracela v kapitole "po 19 letech". Tu si opravdu mohla odpustit. Nicméně...Je to konec jedné výjimečné série a tudíž ho zase tak úplně odsoudit nemůžu. Severusi, budeš nám chybět...
Dolce222
UŽIVATEL Dolce222 - 1. 10. 2011, 16:32
U spousty knih platí, že čím jsou tlustější, tím více mě to odradí. Ne tak u Harryho Pottera. Čím byly další a další vycházející díly tlustější, tím větší byla i moje radost. A i když je mi jasné, že žádný příběh nelze protahovat donekonečna, je mi upřímně líto, že Harry Potter skončil. Naštěstí pro mě, prožila jsem s ním krásných 12 let. A to není málo. Nic podobného jsem zatím nečetla, a jsem zvědavá, jestli si ještě kdy přečtu. Takže, J. K. Rowlingová, velká poklona!
eliishha
UŽIVATEL eliishha - 18. 8. 2011, 11:04
Výborné zakončení a rozuzlení příběhu! Děj je natolik poutavý a napínavý, že ho přečtete jedním dechem... Spolu s kamenem mudrců, který celý příběh o malém čarodějném učňovi Harry Potterovi začal, patří mezi mé nejoblíbenější potterovky. Smekám před paní Rowlingovou a rozhodně hodnotím 5ti*!
Merillyn
UŽIVATEL Merillyn - 13. 8. 2011, 22:42
Musím dát pět hvězdiček, protože tahle knížka je jedna z mála, kterou sem OPRAVDU přečetla takřka jedním dechem.. Konec o devatenáct let později se mi líbil. Přišlo mi, že touhle kapitolou to Rowlingová skutečně uzavřela. Prostě šmitec, už nebude žádný další překvapivý pokračování nebo tak něco... Je konec všeho a navždy. Harry to dobojoval a já můžu jít dál a držet palce zase někomu jinýmu :) S Harrym jsem strávila několik super let a já to chápu jako čestnou a správnou věc, že J.K.R. si nenechávala žádný zadní vrátka, aby mohla Voldyho oživit, kdyby jí došly peníze. S posledním dílem sem měla pocit, že kus mě umřel, ale zároveň jsem byla spokojená, že to dobře dopadlo a že sme ty roky jen nemarnili čas. Je mi líto všech, kdo nikdy nepoznají dokonalou propracovanost HP světa a sem šťastná, že sem o to nebyla ochuzená. Poslední díl byl perfektním vyvrcholením celé série.
spaciros
UŽIVATEL spaciros - 9. 8. 2011, 13:11
Skvělé zakončení série HP.Fantastický nápad rozuzlení. Velmi napínavé čtení,knihu jsem přečetla za jeden den. Poté jsem viděla film v kině a jednoznačně knížka je lepší a mnohem napínavější.
Jateer
UŽIVATEL Jateer - 9. 8. 2011, 9:38
Odhaluje poslední nevyřčené hádanky a odhaluje některá (dobrá i špatná) tajemství. Takhle má zakončení ságy vypadat, tleskám! :)
Není nic, co by mě zasáhlo více, než tato úžasná série knih.
U prvního dílu jsem četla ze zatajeným dechem jako jedenáctiletá školačka. Když vyšel poslední díl, četla jsem stejně zapáleně, opět stejně stará jako hlavní hrdinové.
Srdcovka? Asi jo :)
Bet.hy
UŽIVATEL Bet.hy - 12. 6. 2011, 14:53
Dokonalý závěr celé série. S Vězněm z Azkabanu je to můj nejoblíbenější díl. A asi taky nejčtenější. Pamatuju když sem to poprvé dočetla,že mě děsně mrzelo že už je konec ... to mi vlastně zůstalo do teď ... :D

---------------------

*Ale musím říct že mě trochu nudila ta "Mrtvá kapitola". Mohlo to být stručnější,nebo nějak zajímavější. Zato bitva byla skvělá,doufám že jí ve filmu moc ne zk....
LAMBY
UŽIVATEL LAMBY - 30. 5. 2011, 21:43
Dokonalý závěr nad celou sérií HP, u kterého jsem seděla s kapesníkem v ruce a pobrekávala nad ztracenými postavami. Sice je to změna oproti ostatním dílům (díky těm nekončícím bojům, útěkům a schovávání se a zasaznova), ale určitě mě také naplno nadchla, jako všechny díly :))
Anko
UŽIVATEL Anko - 28. 4. 2011, 16:01
Líbila se mi, ale ostatní rozhodně nepředčila. Cestování tří přátel bylo poněkud nudné. Chápu, že nijak napínavé a strhující ani moc napsat nešlo, ale když už, mohlo být alespoň o něco kratší.
Konec s Harryho smrtí-nesmrtí byl ale příšerný. Bylo to příliš křečovité. Možná bych to uvítala, když jsem se k Potterovi dostala poprvé jako dítě, co ani neumělo pořádně číst, ale teď? Kdesi jsem slyšela, že prý Rowlingová původně měla opravdu v plánu Harryho zabít, ale filmaři ji donutili závěr změnit, že přece "nNemůžou natočit smrt hlavního hrdiny z pohádky pro děti". Tak nevím. Je možné, že je na každém šprochu pravdy trochu, ale kolik na tomhle... Těžko říct :)
I přesto všechno ale byla ta knížka poměrně dobrá, velká bitva na konci byla strhující a to vyloupení banky či špehování Umbridgeové na ministerstvu... Paráda.
Kedrig
UŽIVATEL Kedrig - 20. 4. 2011, 13:42
Pro mě byl závěr zklamáním. Nevím, jestli to je tím, že sem na sérii v podstatě vyrůstal a změnil jsem časem pohled na věc a nebo jen horší kvalitou. První čtyři-pět dílů mě bavilo. Největším zklámáním pro mě byl Harry. Myslel jsem, že na závěr ukáže něco víc. Bohužel to se nestalo a Harry u mě zástal takovým kouzelným trumberou. Neříkám, že to je špatná myšlenka (obyčejný kouzelník), ale mohla (měla) být zpracována lépe.
Najlin
UŽIVATEL Najlin - 7. 4. 2011, 8:12
Naprosto souhlasím skvělá knížka, možná ne mě jen ten konec byl trochu křečovitý. Mrzí mě, že tímto dílem vše skončilo. Do HP jsem blázen už od jedenácti let, je divný, že všechno už končí.
pampaliska
UŽIVATEL pampaliska - 5. 4. 2011, 20:30
Vynikající knížka. Tento díl je mezi nejlepšími z HP. Ráda si znovu předčítám některé pasáže. Je mi líto, že tímto HP končí. Nerada se s ním loučím!!!
lalup
UŽIVATEL lalup - 18. 3. 2011, 21:11
Tento díl mi učaroval už po prvním přečtení. Musím přiznat, že jsem do něj skutečně blázen (přečteno čtyřikrát), a stejně dobře znám možná pouze díl šestý. Nejhezčí je na ní ta odlišnost od jiných dílů. To, že Harry Potter není jen příběh z čarodějnické školy, který by dokátzal napsat skoro každý. To poselství, ukryté hluboko v nádherném příběhu a nutící k přemýšlení. Podle mě také velká podobnost s druhou světovou válkou. Zkrátka kniha, která dojme.
Veronika01
UŽIVATEL Veronika01 - 16. 3. 2011, 16:54
Solidní zakončení série. Jelikož jsem velký fanoušek HP knih i filmů už odmala, nic jiného se ode mě čekat nemůže. Knihu jsem přečetla jedním dechem (zejména teda konec, konkrétně závěrečnou Bitvu, která je opravdu napínavá). Jediná věc, která se mi na knize nelíbila, byl konec. Nechápala jsem, co tím epilogem myslela. Asi chtěla ujasnit, co s hlavními hrdiny bylo po pár letech, ale to už jsme přeci vůbec vědět nepotřebovali. Takže takhle úplně nejposlednější část HP7, která mi tam přišla jako "navíc", mě nudila. Ale tohle můžeme Rowlingové jistě prominout, protože napsala a stvořila úžasný svět, který pohltí a zaujme snad (!) každého!
caroleen
UŽIVATEL caroleen - 7. 3. 2011, 16:27
Tahle kniha má vše, co by měla mít. Hodně jsem nad dějem musela přemýšlet. Je to docela složité čtení, pokud člověk trochu pozapomněl starší díly. Každopádně je to dokonalé. I přes to, že je to dosti objemná kniha, jsem ji přečetla velmi rychle. Knihy o Harrym se ani jinak číst nedají. To je to kouzlo, které J.K.Rowlingová vytvořilo. To je to největší kouzlo ze všech.
Moni33
UŽIVATEL Moni33 - 9. 2. 2011, 19:36
Podle mého nejpovedenější závěr celé série Harryho Pottera, jaký si fanoušek mohl přát...Neustále se něco děje a čtenář se rozhodně nenudí. Když jsem to poprvé četla, měla jsem celou knihu přečtenou za dva dny a o pár dní později, když jsem knihu četla znovu, divila jsem se, kolik toho jsem poprvé ani nepostřehla. Konec je proveden velmi dobře a kdo ví, třeba se ještě nějakého dalšího dílu dočkáme ...
Sagal
UŽIVATEL Sagal - 17. 1. 2011, 22:28
Poslední kapitola zůstala nepochopena. Nechci vědět kolik kod bude mít dětí, chci mít další životní osudy hrdinů obestřené tajemstvím. Konec série mohl dopadnout lépe, byl poněkud překombinován.
misisek
UŽIVATEL misisek - 8. 1. 2011, 11:24
Nad touto knihou musím jen tleskat a tleskat. Rozhodně dokonalý konec. Všechno otevřené se uzavřelo a musím i přiznat, že mi bylo Snapea líto. Rozhodně se mi konec (asi posledních 5 kapitol moc líbilo) a hlavně to, jak se tam Harry objeví zase živý nemá chybu, stejně jako scéna, kdy vyleze z pláště a prokleje toho Smrtijeda kletbou Cruciatus. Nejvíc mě popudilo, jak Voldemort LHAL že Harry zemřel na útěku. Ten hajzl :D Dobře že byl podle Protivových slov "tuhej jako pařez".
Docela by mě zajímalo, co by bylo dál, před tím, než se Harry a Ginny vzali a Ron s Hermionou také. Na druhou stranu toho pokračování by už určitě nebylo "takové".
Musím říct, že tohle byl brilantní díl!
BajuBaju
UŽIVATEL BajuBaju - 7. 1. 2011, 14:49
Asi můj nejoblíbenější díl série. Po konci ve mně byla taková prázdnota...ale jsem svým způsobem ráda, že už nepokračuje, že Joanne na začátku řekla sedm dílů a že jich sedm snad i bude. "Vynucené" pokračování by asi nedosahovalo kvalit série...
kayluska06
UŽIVATEL kayluska06 - 6. 1. 2011, 16:38
Ach ano. Můj nejoblíbenější díl. Dokonalý závěr, dokonalý odchod ze scény. Tímhle si Rowlingová pojistila, že minimálně já budu považovat ságu za brilantně ukončenou. Spousta věcí (spousta úmrtí, abych byla přesná) mě mrzela, ale sedmička už je prostě temná, koneckonců, co jiného by se dalo čekat, když se Voldemort s armádou Smrtijedů za zadkem postupně ujímá vlády nad světem. Epilog mohl být ale podaný i lépe, případně vůbec nemusel být součástí knihy, protože mě nudil a připadal mi nepodstatný. Na druhou stranu, je hezké vědět, že to Ronovi s Hermionou a Harrymu s Ginny vyšlo a mají děti. :)
Filmové zpracování mě bavilo od začátku do konce a hodnotím ho jako nejlepší ze všech dosavadních sedmi. Na druhou část Relikvií se už hrozně těším.
cookies
UŽIVATEL cookies - 6. 12. 2010, 20:21
Podle mě je to nejlepší díl z celé potterovské ságy. Četla jsem ji asi 30x, možná i vícekrát =)Líbí se mi, že autorka propojila všechny knihy nějakými maličkostmi, později důležitými. Co se týče filmového zpracování jsou knihy vždy lepší.
kilken
UŽIVATEL kilken - 24. 9. 2010, 19:26
Kniha je super jako všechny.Detektivky jsou můj nejoblíbenější žánr a i když potterovka je tak žánr sám o sobě, to jak Rowlingová nakonec složí všechny střípky příběhu dohromady se mi hrozně líbí. Jediné, co mi u dílu chybí, je že harry a další postavy už dál nechodí do bradavic a "dětské starosti" jsou pryč, naopak je to on na kom visí celý kouzelnický svět.
Terinka53
UŽIVATEL Terinka53 - 15. 9. 2010, 19:24
Dnes jsem Relikvie potřetí dočetla. Potřetí jedním dechem a potřetí mi vlhly oči, když zemřel Dobby. Co jiného dodat. Kruh se uzavřel dokonale a autorka poskládala dohromady všechny kousky puzzle. Jen ten nešťastný konec po devatenácti letech nebyl nezbytný.
martinka28
UŽIVATEL martinka28 - 28. 8. 2010, 18:38
Jsem toho názoru, že je to pohádka a jako pohádka to mělo skončit. Tudíž já jsem naprosto spokojená. Je fakt, že v normálním světě by patrně sedmnáctiletý kluk nepřežil proti plně dospělému, ale je to tam hezky vysvětleno a to se mi na tom líbí ... ten správný závěr, který měla autorka vymyšlený už x dílů dopředu ... jediné, co si mohla odpustit, je ten idiotský závěr o xxx let později. To jediné bych s chutí oželela. Jinak super knížka a z celé ságy i jedna z těch zdařilejších.
CrazyAdinn
UŽIVATEL CrazyAdinn - 25. 8. 2010, 19:33
Snad každý tuhle či jinou knihu o mladém čarodějovi Harry Potterovi četl, a jakkoliv můžo být hodnocení záveřečného dílu rozporuplné, já mám tento díl moc ráda. Souhlasím s Petkom92, že Harry Potter by měl být součástí dětských let každého znás a Rowling to vystihla naprosto perfektně.
Kavischka
UŽIVATEL Kavischka - 27. 6. 2010, 14:47
Je jedno jestli mi bylo 12 nebo 22, Harry Potter patří ke knihám mého srdce:) Nerozlišuji první, čtvrtý nebo poslední díl, krásné jsou všechny! A pak že dospělí pohádky nečtou:)
Lennie
UŽIVATEL Lennie - 26. 6. 2010, 22:36
Perfektní zakončení, které jsem téměř na jedno nadechnutí přečetla v průběhu dvou dví, kdy jsem v podtatě nezvedala hlavu od knížky. Snad jen ta poslední kapitola...kterou ovšem s radostí prominu.
Wacky14
UŽIVATEL Wacky14 - 8. 4. 2010, 20:41
logické zakončení, které se dalo předvídat .. nenaplnila přehnaná očekávání, ale udržela svojí kvalitu víceméně až do konce (kromě té kapitoly po několika letech) .. no každopádně se v sérii najdou jak lepší tak i horší díly ..
Pajoule
UŽIVATEL Pajoule - 8. 4. 2010, 15:49
Naprosto skvělá !! je fakt že ten začátek až prostředek knížky byl maličko zdlouhavý ale jinak jsem se od ní nemohla odtrhnout..strašně mě to vzalo když umřelo tolik lidí i když je to "jen" knížka .. moc se líbí ,že nejdrobnější zmínky z předchozích dílů logicky zapadají a to je to už sedmý díl...je mi moc líto že je taky poslední...x((
fenka
UŽIVATEL fenka - 1. 4. 2010, 12:07
Kapitolu se závěrečnou bitvou jsem si já osobně maximálně užívala. Kniha mi nepřipadá prvoplánová,natož předvídatelná. Kdo může předvídat takové zvraty? Rowling skládám poklonu nejen za to,jak poutavě umí psát a dokonale vtahovat do děje. Závěrečný epilog je docela slabomyslný,avšak nemůžu udělat nic jednoduššího,než to J.K. odpustit jako díky za tak noblesní ságu.
Toffife
UŽIVATEL Toffife - 1. 4. 2010, 1:08
Naprosto souhlasím s Domingem - poslední kapitola je bezkonkurenčně ta nejpříšernější v celé hostorii epilogů všech publikovaných i nepublikovaných knih. A Lizetko, taky jsem si v první chvíli myslela, že jde o vtip...:) Jinak vcelku nacpané dějem (oproti některým předchozím utahanějším dílům), nemohla jsem knížku odložit, i když uznávám, že to žádný literární skvost neníe:)
Lizetka
UŽIVATEL Lizetka - 26. 3. 2010, 13:17
Harryho Pottera mám ráda, ale tohle..Nevím, většinu knihy hlavní trojice prostě kempuje. A ta poslední kapitola! Myslíte, že to myslela vážně, nebo je to narážka na všechnu tu Mary Sue Potter fanfiction? :)
Caroline
UŽIVATEL Caroline - 5. 3. 2010, 13:05
mě se zase dá , že prvních šest dílů bylo jen seznámení s místem , lidma a povahami. V posledním se vše co jsme se v předchozích knihách dozvěděli zúročí a dovede ke grandióznímu konci. Navíc to jak někteří fanoušci pokračují v rozvíjení příběhu...