Elixír môjho života

Profil knihy je v jiném jazyce

Elixír môjho života

Ikar - 2005
ISBN: 80-551-1094-8

Ikar (2005) 80-551-1094-8 176

V mojom minulom živote, keď som bola žobravým mníchom a bojovníkom kung-fu v Číne, bol to práve Milan Kňažko, čo so mnou znášal život v kláštore. Keď som sa s ním v tomto živote osobne stretla, cítila som, že už sa poznáme. V minulom živote sme sa len náhodne a zriedkavo stretávali, pretože títo mnísi nesmú chodiť vo dvojici. Pri svojej návšteve teraz v súčasnosti ma Milan Kňažko požiadal, aby som mu urobila horoskop. Aj keď nerada, z obavy, že budem musieť hovoriť aj zlé veci, vždy som vyhovela každému hercovi, ktorý ma o to požiadal. Svoju počiatočnú nevôľu som vyjadrila tým, že som na znamenie Panny, v ktorom sa pán Kňažko narodil, zniesla všetky negatíva sveta. No on ani brvou nepohol, ani tieň mu neprešiel tvárou, čo ma celkom zarazilo. Milan Kňažko je ako veľmi stará duša, ktorá prešla nielen všetky utrpenia, ale aj slávy sveta. Teraz je hľadačom pravdy.
V minulosti bol totiž už raz kňazom, a tak túto ľudskú vlastnosť má v krvi, lenže je milosrdný aj tam, kde už naozaj netreba. Patrí k ľuďom, ktorí v sebe objavujú stále niečo nové a nové, lebo v minulých životoch toho veľmi veľa zažili.

Vilma Jamnická Vilma Jamnická