Predátoři

Predátoři Originální název: Predátoři

Triton - 2007
ISBN: 978-80-7387-027-0

Triton (2007) 978-80-7387-027-0 416

Lidé už dávno ovládli svou planetu a chtějí víc, ovládnout vesmír - i čas. Možnost podívat se do minulosti je tak lákavá – spatřit svět před stamilióny lety. Svět rodících se kontinentů, svět patřící největším predátorům, co kdy na Zemi žili.

Cestovatelé v čase ale netuší, že se vydávají někam, kam nepatří. Do prostoru a času, kde se setkají s něčím, s čím si nedokáží poradit ani jejich nejmodernější zbraně. Tam, kde je něco, co nás může zabít všechny.

- Úryvek -
Vzduch byl teplý, téměř horký, páchl sírou, silicí a dalšími neidentifikovatelnými vůněmi. Tma se změnila v šero, po stranách jsem zahlédl siluety postav se zbraněmi. Vzepřel jsem se těm, co mi drželi hlavu v předklonu a podíval se vzhůru. Na východě už obloha zbledla, ale na západě ještě zůstával černý samet zdobený hvězdami. Nepoznal jsem jediné souhvězdí. Podařilo se to, dostali jsme se, kam jsme chtěli. Asi, možná.

Z dálky se ozvalo hluboké zadunění, dlouhé a táhlé, odpovědělo mu několik dalších, o mnoho slabších. Lodi zdravící se na moři? Nesmysl. Nedaleko od nás, ne dál než dvacet třicet metrů, zaskřípěl štěrk. Neodvážil jsem se pohnout, jen jsem co nejvíc natáhl krk, abych lépe viděl. Štěrk skřípěl dál, možná i kameny pod velkou vahou, měl jsem pocit, že vidím temnou pohybující se hmotu, ale možná jsem si to jen namlouval. Siluety s puškami se napjaly (Založil/a: StOs)

ondrasek
  14. 12. 2012, 11:01
Cestování časem - tohle téma prostě žeru. Nejednou jsem si při čtení knihy vzpomněl na komiks První a Druhá výprava, který kdysi vycházel v Ábíčku. Kniha je napínavá od začátku do konce, pár nelogičností tam je, to zase jo (v řece, přes kterou se offroad brodí se objeví obrovský ryboještěr velký jako tři autobusy), no ale nebuďme puntíčkáři. Po Líhni, která mě moc nepřesvědčila, jsou pro mě Predátoři pecka s velkým P.
Melindaaaa
  19. 5. 2012, 18:02
Hodně lidí řadí Predátory spíš na konec žebříčku Žambochovy tvorby. Pro mě však skvělá knížka, která mě nepustila od začátku od konce.
čarodějka999
  1. 3. 2013, 22:10
Moje myslím druhé kniha od tohoto spisovatele a nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Za určitou dobu se k ní určitě vrátím.
zdennanek
  9. 5. 2012, 20:20
Čte se velice dobře .... a od začátku až do konce udrží čtenářovu pozornost .... ale zarážející je nelogičnost .... desítky ba i stovky telepatickejch potvor .... by musely zákonitě ovládnout celou epochu ..... a když uvážím že se víc jak do poloviny knihy pomalu nic nedělo .... tak to pak vzalo těžkej sešup .... Ale i tak bych knihu doporučil ...
Vorobok
  6. 7. 2016, 13:23
Super počtení. Nikde jsem se nenudil, sem tam vtip, sem tam letící kus orgánu a sem tam nějaká dinosauří potvora.
Místy mi obsah knihy asocioval s filmem Predátor a závěrečnou scénou trochu s Armádou temnot (Evil dead 3).
Dobrá kniha.
Salty
  23. 8. 2014, 22:19
Jedna z knih, kterou jsem přečetl jedním dechem během cca dvou dnů. Pokud vás baví cestování časem, trocha toho sci-fi a precizně zmáknutý reálie (který má ostatně ŽAMBIČ precizně zmáknutý vždycky), je to knížka právě pro vás.
Wersher
  15. 7. 2010, 15:27
Je to teprve druhá kniha, kterou jsem si od Žambocha přečetl (tou první byla Líheň, k níž jsem se dostal přes kolegu s práci, před kterým jsem nadával na Kulhánka, že nějak kašle na psaní:-) . Knížku jsem přečetl jedním dechem a ocenil logicky a kvalitně rozpracovaný sujet. Nicméně je to kniha na odreagování (jako taková plní svou funkci na jedničku), takže myslím, že si ji za pár let (dá-li Bůh) budu moci přečíst znovu, protože spolehlivě zapomenu, o čemže to vlastně bylo. Ale to autora rozhodně mrzet nemusí:-), zařadí se ke stovkám dalších knih.
Rithis
  14. 11. 2009, 12:18
Zápletka i začátek knížky je takřka dokonalý, ale z dobrodružné výpravy se v průběhu času stává pouhopouhý masakr - to co bylo zpočátku obrovský problém se stává ke konci běžnou záležitostí. Začátek jsem četl se zatajeným dechem a čekal jsem co bude dál při probádávání neznámé krajiny, ale konec už jsem četl jen protože jsem chtěl vědět jak to dopadne. Za první část 100%, ale ta druhá má maximálně na 60%.